Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SCX5530 - Błąd skanera...

03 Sty 2013 15:15 1857 4
 • Specjalista - kserokopiarki
  Witam


  Urządzenia jak w temacie. Pojawił sie komunikat "system initializing" i urządzenie nie przechodzi w stan gotowości. Skaner dokładnie rozebrany i wyczyszczony włącznie ze świetlówkami. Jeśli przesunę skaner ręcznie (złożę całość) i załaczę urzadzenie to skaner w ogóle się nie przesuwa do pozycji wyjściowej. Gdy ustawie w pozycji wyjściowej to też ani "nie drgnie". Świetlówki się oświecą zaraz po załączeniu i po 10s zgasną, po upływie 3s znowu się oświecą i po 10s zgasną. Ten proces jest powtarzalny bez końca. Po upływie ok. 1 godz. szyba koło świetlówek jest bardzo gorąca. Po wyłączeniu i włączeniu proces znowu się powtarza. Tak więc nie ma znaczenia czy urządzenie jest rozgrzane czy zimne...
  Prawdopodobnie padł silnik skanera lub płyta (nie mam dawcy aby to doładnie sprawdzić). Macie jakieś sugestie?
 • Poziom 28  
  Mi to wygląda na padnięty "formatter " czy jak to się nazywa w Samsungu. "System initializing" czyli nie może się podnieść stąd dziwne zachowanie skanera.
 • Poziom 12  
  Witam,
  Czy temat jeszcze aktualny?
  Jeśli tak to może coś podpowiem.
  Pozdrawiam
 • Poziom 22  
  to podziel się informacją
 • Poziom 12  
  Po odkręceniu lewej strony obudowy , na płycie kontrolera w lewym górnym rogu znajduje się 4-pinowe złącze . Złącze to prowadzi do silnika krokowego napędu świetlówek i CCD skanera. Proszę sprawdzić jakie występują na nim napięcia . Jeżeli przynajmniej na jednym z pinów będzie napięcie to wskazuje to na uszkodzenie drivera silnika.Jest to układ A3977SLP , układ ten często ulega uszkodzeniu w tych maszynach.Po wylutowaniu układu urządzeniu powinno wystartować dalej , tyle że z komunikatem "skaner zablokowany".
  Pozdrawiam