Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer aktywny czy pasywny?

dawid-2508 12 Sty 2013 19:35 3381 11
  • #1 12 Sty 2013 19:35
    dawid-2508
    Poziom 12  

Witam.

Mam zestaw kolumn Altus 200. Do tego wieżę (Amplituner Technics SA-EX320 i Procesor Technics SH-GE90).

Chce sobie dokupić subwoofer. Jaki należało by kupić? Aktywny czy pasywny? Jaki sprzęt polecicie? (dobry, za rozsądną cenę).

Pozdrawiam!

0 11
  • #2 13 Sty 2013 10:36
    wojaczyk34
    Poziom 13  

Na pewno bym polecał aktywny.Jaka cena wchodzi w grę ?

0
  • #3 13 Sty 2013 11:34
    dawid-2508
    Poziom 12  

Bardziej by mi chodziło o model. Do ceny jestem w stanie się dostosować. Byle grał adekwatnie do ceny.

0
  • #4 01 Mar 2013 18:57
    Strusiek1971
    Poziom 9  

Pasywnego subwoofera nie podłączysz do tego sprzętu bo nie ma on osobnego wyjścia ze wzmacniacza na sub, chyba że w subie są wyjścia na kolumny satelity. Ale na pewno lepiej aktywny. Tylko z kolei pytanie czy ten sprzęt na wyjście line out na sub ?? tego nie wiem

0
  • #5 02 Mar 2013 00:32
    e-elektron
    Troll forumowy

Strusiek1971 napisał:
    Tylko z kolei pytanie czy ten sprzęt na wyjście line out na sub ?? tego nie wiem

A jakie to ma znaczenie? Każda taka kolumna, posiada crossover aktywny wbudowany we wzmacniacz.

0
  • #6 02 Mar 2013 10:24
    marian133
    Poziom 38  

Strusiek1971 napisał:
    Pasywnego subwoofera nie podłączysz do tego sprzętu bo nie ma on osobnego wyjścia ze wzmacniacza na sub, chyba że w subie są wyjścia na kolumny satelity.

Jeśli myślisz że te terminale w aktywnym subie to wyjścia na satelity to się grubo mylisz.

Strusiek1971 napisał:
    Ale na pewno lepiej aktywny. Tylko z kolei pytanie czy ten sprzęt na wyjście line out na sub ?? tego nie wiem

Wystarczy wpisać w google,10sek. i już wiesz że ma.

e-elektron napisał:
    Strusiek1971 napisał:
    Tylko z kolei pytanie czy ten sprzęt na wyjście line out na sub ?? tego nie wiem

A jakie to ma znaczenie? Każda taka kolumna, posiada crossover aktywny wbudowany we wzmacniacz.

Przemyśl to co napisałeś.

0
  • #7 02 Mar 2013 11:14
    e-elektron
    Troll forumowy

A gdzie popełniłem błąd? W większości takich małych basikach jest wbudowany crossover i wchodzisz w niego pełnym sygnałem.

Kliknąłem 5 pierwszych lepszych z brzegu na alledrogo i każdy miał crossover.

0
  • #8 02 Mar 2013 12:24
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 02 Mar 2013 12:39
    e-elektron
    Troll forumowy

dj-MatyAS napisał:
    "Mały basik" do kolumn Altus 200 ? Powodzenia.

Jeżeli dla moderatora basik potrzebny do uzupełnienia kolumn jakimi są Altus 200 jest DUUUUŻY to ja nie wiem czym kolega gra na większych imprezach? Subbasami wielkości gruszek od betoniarki?

Tak, mały basik, bo taki w zupełności wystarczy. Żeby nie było - propozycja od NAW BTR112. Dalej kolega sądzi że mały i że "powodzenia"?

Uważa kolega że taki basik jest jakimś monstrum?

dj-MatyAS napisał:
    Crossover czy filtr/zwrotnicę? Widzisz różnicę?

Mimo iż w tych urządzeniach stosuje się regulowany filtr dolnoprzepustowy, na obudowach często widnieją napisy "crossover" więc aby nie wprowadzać zamieszania, a nawet w celu uniknięcia kolejnych pytań autora, użyłem tej nazwy.

Moderowany przez dj-MatyAS:

3.1.9. Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.
    3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
    Ostrzeżenie za zbędne dyskusje.

0
  • #10 02 Mar 2013 14:01
    marian133
    Poziom 38  

dj-MatyAS napisał:
    e-elektron napisał:
    A gdzie popełniłem błąd?
    Nie czytasz ze zrozumieniem?

Najwyraźniej nie czyta,co gorsza,nawet nie wie co sam napisał :)

0
  • #11 02 Mar 2013 14:20
    e-elektron
    Troll forumowy

Jak miło mieć wsparcie od kolegów - wytykać błędy jest łatwiej. Proszę więc o sprostowanie powyższego.

Moderowany przez dj-MatyAS:

3.1.14. Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji.
    3.1.9. Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.
    3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
    Tym razem Kolega przekroczył próg dobrych zwyczajów.
    Dyskusje nie na temat, wprowadzanie zamieszania i porady co najmniej nieprecyzyjne.
    Miesiąc na zastanowienie się czy warto pisać coś nie na temat, i bez sensu w dodatku.

0
  • #12 02 Mar 2013 20:50
    web69
    Poziom 27  

A czym chcesz uzupełniać niskie tony w altusach 200? Widocznie masz coś uszkodzone, jeśli subwoofer z 20cm głośnikiem pomaga... I nie unoś się, to Ty oczekujesz pomocy, a koledzy powyżej mają rację.

0