Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo FH 12 Eber D1LCC - Ogrzewanie nie odpala

szyniu 20 Sty 2013 22:01 2079 5
  • #1 20 Sty 2013 22:01
    szyniu
    Poziom 20  

Witam mam problem z ogrzewaniem w Volvo FH12 z 1997r jest to Eber D1LC Compact.
    W samochodzie padło ogrzewanie, co się okazało kierowca próbował je wskrzesić w trasie i dodał oliwy do ognia.
    Okazało się że nie ma głównego zasilania na czerwonym przewodzie i jest zwarcie na linii zasilania bez nr. 46, sprawdziłem połączenie z pompką jest ok, świeca też ok na żółtym pojawia się zasilanie po załączeniu klawiszem w kabinie.
    Podałem zasilanie z zewnątrz na czerwony przewód i ogrzewanie startuje tylko niemalże od razu wentylator wchodzi na wysokie obroty i brak jest reakcji pompki i tak dalej po prostu nie odpala a po wyłączeniu klawisza startu nie reaguje i nie zatrzymuje się.
    Co może być grane z tym sprzętem.

0 5
  • Pomocny post
    #2 20 Sty 2013 22:10
    kwantor
    Poziom 38  

To teraz trzeba pytać kierowcy jak to dolewał, może uszkodził moduł elektroniki w piecu- tak mi to wygląda, dmuchawą steruje mosfet.
    Chyba że wpinasz się z tym obcym kablem nie tam gdzie trzeba.

0
  • #3 20 Sty 2013 22:43
    MAN Electronics
    VIP Zasłużony dla elektroda

A odległość magnesu na wiatraku silnika od czujnika na sterowniku jest odpowiednia ?

0
  • #4 21 Sty 2013 19:24
    szyniu
    Poziom 20  

Zasilanie podaje do złącza przy urządzeniu na gruby przewód koloru czerwonego tam gdzie normalnie jest stały+30,
    nie rozbierałem urządzenia bo z grubsza tylko sprawdzałem co i jak z tym piecem późno już było, a co do kierowcy to który się przyzna że coś namieszał ja takiego nie znam.

0
  • #5 22 Sty 2013 11:35
    apollo229
    Poziom 21  

Proponuję podjechać do serwisu bo można jeszcze większych strat narobić....
    Oni podepną się diagnozą i wszystko się wyjaśni

0
  • #6 01 Wrz 2014 21:49
    szyniu
    Poziom 20  

uszkodzony był sterownik ogrzewania

0