Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z Kuchenką gazową prosze o POMOC !!!!

daniel1527 20 Sty 2013 22:47 2529 1
  • #1 20 Sty 2013 22:47
    daniel1527
    Poziom 1  

Witam jestem nowy i z góry przepraszam jeśli pisze w niewłaściwym dziale prosze o pomoc!!!
    Mój problem wyglada tak mam kuchenkę Amika z elektrycznym piekarnikiem po podłączeniu butli z gazem i odpaleniu palnika zaczął on sie palić gwałtownym duzym płomieniem, po zakreceniu kurka gazu nadal sie palił po zakreceniu butli po woli zaczął przygasać i zgasł, zdjąłem palnik była cały osmolony i czarny przy próbie właczenia ponownego gaz na 3 palnikach nie odpalił sie. ostatni najmniejszy odpalił ale nie ma możliwości redukowania płomienia a pozostałę palniki wygladaja na zalane i nie działają. odłaczyłem wąż od butli potem od kuchenki wtedy sporo gazu sie skropliło i az ciekło mi po rękach potem jeszcze sporo sie wylało z węża podłączyłem wszystko ponownie i nadal jest to samo.... Kuchenka jest nowa kupiona we wrześniu zeszłego roku...

0 1
  • #2 21 Sty 2013 08:40
    stanislaw1954
    Poziom 40  

Prawdopodobnie przyczyną jest uszkodzenie reduktora.
    Na początek trzeba wszystko dokładnie oczyścić,a następnie spróbować przedmuchać powietrzem wszystkie dysze w kuchence. Trzeba też przeczyścić wąż( najlepiej przedmuchać sprężonym powietrzem)i reduktor.Zalecana jest jak największa ostrożność przy tych pracach-daleko od ognia.

2