Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Xsara 2004 - naprawa pilota citroen Xsara

23 Jan 2013 17:35 14205 23
  • Level 9  
    Witam,
    Od chwili zakupu Xsary kilka miesięcy temu nie działa pilot centralnego zamka. Po testach w ASO wyszło że pilot "nie nadaje". W środku płytka nieco skorodowana.
    Nieświadomy zakupiłem używany kluczyk, ale nie udało się go zsynchronizować z moim autem (przełożyłem płytkę do starej obudowy z oryginalnym immo). Później doczytałem, że pilot jest w jakiś sposób powiązany z immo,i nie da się używanego pilota zsynchronizować z innym autem.

Doczytałem w innym temacie jak ktoś naprawiał pilota do C5, przylutowując jakiś chip z używanego do swojego. Chciałbym przeprowadzić podobny zabieg, nie mam nic do stracenia.. Proszę o podpowiedź który to układ należało by wymienić?

Podejrzewam że chodzi o układ z kwarcem, który wysyła sygnał. Nie wiem który jednak to jest. Rozumiem że ten układ nie zawiera żadnej "pamięci" w której był by przypisany samochód.

Proszę , poratujcie, próbowałem już wielu sposobów, a to już ostatni. Na zakup nowego za 160 GBP mnie nie stać..

Z góry dzięki
  • Level 39  
    Kolego kluczyk można dokodowć bez problemu ale za pomocą odpowiedniego sprzętu diagnostycznego
  • Level 9  
    Dokodować kluczyk czy pilota?
    Potrzebuje zakodować pilota, który był używany z innym autem, a z moim nie chce działać. Immobilizer działa, sprawny, auto odpala bez problemu.
    Mówisz o odpowiednim oprogramowaniu - czego więc potrzeba? Sam tego nie zrobie, więc chociaż żebym wiedział gdzie/czego szukać. Mieszkam w UK, więc nie jest to takie proste - tu się z reguły rzeczy wymienia na nowe a nie naprawia.
  • Level 27  
    Kupisz nowy oryginalny kluczyk z pliotem to go zakodujesz - i pilota i immo, inaczej zapomnij.
  • Level 9  
    Hmm, a pytanie było - jak naprawić pilota, a nie jak wymieniać bebechy z auta. Nowy kluczyk - tak wiem, zakodować żaden problem, ale jak napisałem wyżej - nie stać mnie.
    Pomysł z wymianą centralki i owszem, możliwy, musiał bym doszukać ile to kosztuje i ile z tym zabawy, czy warte to zachodu.

Chodziło mi konkretnie o to, że chce naprawić pilota poprzez podmiane chipa z sprawnego pilota - komuś się to udało. Lutowanie moge mieć zrobione " po koleżeńsku" za piwo.
  • Level 27  
    Po przelutowaniu nie ruszy. Szkoda zachodu.
  • Level 9  
    Jeśli tędy nie da rady, to da rade wogule to naprawić?

Jeśli nie, to czy da rade podpiąć inny zestaw centralnego zamka - nieoryginalny - tak żeby otwierał drzwi i klape bagażnika osobno - w tej chwili mam 3 guziki na pilocie - zamknij, otworz, i klapa bagażnika.

Koszt takeigo zestawu to ok. 20 GBP, czyli duzo mniej niż nowy kluczyk..
  • Level 10  
    Można też wstawić czysty transponder ( ten 16 nóżek ) i zakodować Lexią
  • Level 9  
    janKesz44 wrote:
    Można też wstawić czysty transponder ( ten 16 nóżek ) i zakodować Lexią

Moja droga rozumowania byla,skoro komus innemu udalo sje w podobnym aucie i pilocie w C5 przelutowac uklad z uzywanego pilota,a objawy byly te same-pilot nie nadawal, to chcialem zrobic to samo. Skoro komus udalo sie przelozyc uklad z uzywanego pilota,to by znaczylo ze nie jest on powiazany z autem. Z tego co piszesz wnioskuje,ze ten 16 nozek chip odpowiada za pamiec,skoro sugerujesz wymiane na czysty,nowy. Mialem nadzieje ze ten nadajnik ktory mozna by odmienic- z uzywki- to ten na 2 nozkach,najlatwiejszy do wymiany.. Kazdy odpowiada mi tu inaczej, nie wiem juz co mam o tym myslec..
  • Level 2  
    Zrób jak uważasz a sam się przekonasz.
  • Level 9  
    Sek w tym ze sie na tym nie znam,a porady sa sprzeczbe ze soba. nie bardzo mam jak uczyc sie na swoich bledach wiec chcialem skorzystac z doswiadczenia tych ktorzy maja na ten temat pojecie. Jesli nie dowie. sie jak to naprawic zapewne kupie i zamontuje jakis tani zestaw centralnego zamka- centralke i piloty. o ile da sie to prosto podlaczyc by dzialalo jak oryginalny pilot - na 3 guziki
  • Level 14  
    Do kolegi Pablitto83
    czy mógłbyś podać mi wartość rezystora z Twojego pilota( to jest element pomiędzy 7 a 8 nogą układu 5100)
    pozdrawiam
  • User removed account  
  • Level 9  
    Wroba wrote:
    Do kolegi Pablitto83
    czy mógłbyś podać mi wartość rezystora z Twojego pilota( to jest element pomiędzy 7 a 8 nogą układu 5100)
    pozdrawiam

Niestety nie mam multimetru, tym bardziej z tak cienka koncowka, zeby to zmierzyc.
  • Level 39  
    Po prostu odczytaj wartość na nim wydrukowaną (np. za pomocą lupy).
  • Level 9  
    to foto wnetrza:

Da rade odczytać chyba wszystko co potrzebujesz. Mam nadzieje że się przyda.
    Kurcze, nawet w okularach nie dałem rady odczytać, dopiero aparat pomógł .. czas chyba zaopatrzyć sie w mocniejsze patrzałki ..
  • Level 9  
    Nie ma sprawy, cieszę się że mogłem komuś pomóc.
    Rozumiem że nikt nie wie w jaki sposób można tego pilota naprawić, w oparciu o swoje doświadczenie?
  • Level 39  
    Nie do końca rozumiem działanie kolegi. Przecież pilot musi być przypisany do samochodu. W przeciwnym przypadku można by otwierać każdy samochód każdym pilotem a nie o to chodzi. Ponadto jeśli kolega zamierza podjąć działania z przelutowaniem elementów to przecież może warto spróbować aktywować/usprawnić dotychczasowy pilot (chyba, że znalazł się pod walcem). Inaczej to tak jak już napisano zastosowanie sterowania zastępczego.
  • Level 7  
    Witam, pilot od citroena c5 wygląda identycznie jak na zdj powyżej. Pilot czasem otwiera samochód, ale nie zamyka i brakuje mu rezystora o oznaczeniu "100". Czy brak tego elementu jest problemem? Wygląda jakby był wyrwany, samochód kupiłem niedawno. Przepraszam za odkop.
  • Level 11  
    Mikrostyki sprawne ??

to chyba jest SMD 103 (10kOhm) raczej jest istotny ;-)
  • Level 7  
    Rezystor wlutowany, pilot zaprogramowany, działa, dzięki :)