Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xsara 2004 - naprawa pilota citroen Xsara

23 Sty 2013 17:35 13041 23
  • Poziom 9  
    Witam,
    Od chwili zakupu Xsary kilka miesięcy temu nie działa pilot centralnego zamka. Po testach w ASO wyszło że pilot "nie nadaje". W środku płytka nieco skorodowana.
    Nieświadomy zakupiłem używany kluczyk, ale nie udało się go zsynchronizować z moim autem (przełożyłem płytkę do starej obudowy z oryginalnym immo). Później doczytałem, że pilot jest w jakiś sposób powiązany z immo,i nie da się używanego pilota zsynchronizować z innym autem.

Doczytałem w innym temacie jak ktoś naprawiał pilota do C5, przylutowując jakiś chip z używanego do swojego. Chciałbym przeprowadzić podobny zabieg, nie mam nic do stracenia.. Proszę o podpowiedź który to układ należało by wymienić?

Podejrzewam że chodzi o układ z kwarcem, który wysyła sygnał. Nie wiem który jednak to jest. Rozumiem że ten układ nie zawiera żadnej "pamięci" w której był by przypisany samochód.

Proszę , poratujcie, próbowałem już wielu sposobów, a to już ostatni. Na zakup nowego za 160 GBP mnie nie stać..

Z góry dzięki
  • Poziom 38  
    Kolego kluczyk można dokodowć bez problemu ale za pomocą odpowiedniego sprzętu diagnostycznego
  • Poziom 9  
    Dokodować kluczyk czy pilota?
    Potrzebuje zakodować pilota, który był używany z innym autem, a z moim nie chce działać. Immobilizer działa, sprawny, auto odpala bez problemu.
    Mówisz o odpowiednim oprogramowaniu - czego więc potrzeba? Sam tego nie zrobie, więc chociaż żebym wiedział gdzie/czego szukać. Mieszkam w UK, więc nie jest to takie proste - tu się z reguły rzeczy wymienia na nowe a nie naprawia.
  • Poziom 27  
    Kupisz nowy oryginalny kluczyk z pliotem to go zakodujesz - i pilota i immo, inaczej zapomnij.
  • Poziom 43  
    Skoro nie chcesz kluczyka kupić, to kup pilota z centralką.
  • Poziom 9  
    Hmm, a pytanie było - jak naprawić pilota, a nie jak wymieniać bebechy z auta. Nowy kluczyk - tak wiem, zakodować żaden problem, ale jak napisałem wyżej - nie stać mnie.
    Pomysł z wymianą centralki i owszem, możliwy, musiał bym doszukać ile to kosztuje i ile z tym zabawy, czy warte to zachodu.

Chodziło mi konkretnie o to, że chce naprawić pilota poprzez podmiane chipa z sprawnego pilota - komuś się to udało. Lutowanie moge mieć zrobione " po koleżeńsku" za piwo.
  • Poziom 27  
    Po przelutowaniu nie ruszy. Szkoda zachodu.
  • Poziom 9  
    Jeśli tędy nie da rady, to da rade wogule to naprawić?

Jeśli nie, to czy da rade podpiąć inny zestaw centralnego zamka - nieoryginalny - tak żeby otwierał drzwi i klape bagażnika osobno - w tej chwili mam 3 guziki na pilocie - zamknij, otworz, i klapa bagażnika.

Koszt takeigo zestawu to ok. 20 GBP, czyli duzo mniej niż nowy kluczyk..
  • Poziom 43  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    to kup pilota z centralką

Oczywiście taki za 100zł.
  • Poziom 10  
    Można też wstawić czysty transponder ( ten 16 nóżek ) i zakodować Lexią
  • Poziom 9  
    janKesz44 napisał:
    Można też wstawić czysty transponder ( ten 16 nóżek ) i zakodować Lexią

Moja droga rozumowania byla,skoro komus innemu udalo sje w podobnym aucie i pilocie w C5 przelutowac uklad z uzywanego pilota,a objawy byly te same-pilot nie nadawal, to chcialem zrobic to samo. Skoro komus udalo sie przelozyc uklad z uzywanego pilota,to by znaczylo ze nie jest on powiazany z autem. Z tego co piszesz wnioskuje,ze ten 16 nozek chip odpowiada za pamiec,skoro sugerujesz wymiane na czysty,nowy. Mialem nadzieje ze ten nadajnik ktory mozna by odmienic- z uzywki- to ten na 2 nozkach,najlatwiejszy do wymiany.. Kazdy odpowiada mi tu inaczej, nie wiem juz co mam o tym myslec..
  • Poziom 2  
    Zrób jak uważasz a sam się przekonasz.
  • Poziom 9  
    Sek w tym ze sie na tym nie znam,a porady sa sprzeczbe ze soba. nie bardzo mam jak uczyc sie na swoich bledach wiec chcialem skorzystac z doswiadczenia tych ktorzy maja na ten temat pojecie. Jesli nie dowie. sie jak to naprawic zapewne kupie i zamontuje jakis tani zestaw centralnego zamka- centralke i piloty. o ile da sie to prosto podlaczyc by dzialalo jak oryginalny pilot - na 3 guziki
  • Poziom 14  
    Do kolegi Pablitto83
    czy mógłbyś podać mi wartość rezystora z Twojego pilota( to jest element pomiędzy 7 a 8 nogą układu 5100)
    pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Wroba napisał:
    Do kolegi Pablitto83
    czy mógłbyś podać mi wartość rezystora z Twojego pilota( to jest element pomiędzy 7 a 8 nogą układu 5100)
    pozdrawiam

Niestety nie mam multimetru, tym bardziej z tak cienka koncowka, zeby to zmierzyc.
  • Poziom 39  
    Po prostu odczytaj wartość na nim wydrukowaną (np. za pomocą lupy).
  • Poziom 9  
    to foto wnetrza:

Da rade odczytać chyba wszystko co potrzebujesz. Mam nadzieje że się przyda.
    Kurcze, nawet w okularach nie dałem rady odczytać, dopiero aparat pomógł .. czas chyba zaopatrzyć sie w mocniejsze patrzałki ..
  • Poziom 14  
    Dziękuje jest to 10 kom
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Nie ma sprawy, cieszę się że mogłem komuś pomóc.
    Rozumiem że nikt nie wie w jaki sposób można tego pilota naprawić, w oparciu o swoje doświadczenie?
  • Poziom 39  
    Nie do końca rozumiem działanie kolegi. Przecież pilot musi być przypisany do samochodu. W przeciwnym przypadku można by otwierać każdy samochód każdym pilotem a nie o to chodzi. Ponadto jeśli kolega zamierza podjąć działania z przelutowaniem elementów to przecież może warto spróbować aktywować/usprawnić dotychczasowy pilot (chyba, że znalazł się pod walcem). Inaczej to tak jak już napisano zastosowanie sterowania zastępczego.
  • Poziom 6  
    Witam, pilot od citroena c5 wygląda identycznie jak na zdj powyżej. Pilot czasem otwiera samochód, ale nie zamyka i brakuje mu rezystora o oznaczeniu "100". Czy brak tego elementu jest problemem? Wygląda jakby był wyrwany, samochód kupiłem niedawno. Przepraszam za odkop.
  • Poziom 11  
    Mikrostyki sprawne ??

to chyba jest SMD 103 (10kOhm) raczej jest istotny ;-)
  • Poziom 6  
    Rezystor wlutowany, pilot zaprogramowany, działa, dzięki :)