Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ulepszanie wieży. Sony MHC-RG20. Dodanie większych kondensatorów.

wojtek999 12 Feb 2005 20:50 1185 1
    wojtek999
    Level 16  
    Cześć Wam! Coś mnie naszło ostatnio i rozebrałem sobie swoją wieże- Sony MHC-RG20. Chciałem sprawdzić co tam pełni role końcówki mocy..no i tak zdziwiło mnie "trochę" że kondensatory filtrujące napięcie do wzmacniacza mocy majątylko 2200uF. Końcówka mocy to STK402-70 (2x40W), co też mnie zdziwiło....myślałem że Sony robi to na swoich częściach a nie Sanyo. Zastanawiam się czy znacząco poprawi mi się dźwięk gdy dodam jeszcze większe kondensatory np. tak 10000uF?Czy bass ulegnie poprawie?- bo to on ciągnie najwięcej prądu. I czy to wogóle coś to da jeśli korzystam z fabrycznych zestawów głośnikowych do tej wieży- które na pewno nie mająrewelacyjnych parametrów. Czy możecie mi coś doradzić w tym temacie?
    plik4
    Level 26  
    Słuchaj bawilem sie w tuning Wiezy i nawet to wyszlo. Po pierwsze co zrobilem w tej wiezy (Philips nie pamietam jaki ale ten z niebieskimi wooxami) wymienilem cale kolumny na Altus 300 Ale po zglosnienu na full wyswietlacz przygasal i bas pierdzial wiec pobawilem sie w wymiane kondów w zasilaniu nie pamietam ich poejmnosci ale wlozylem na bank z 10 razy wieksze i pomoglo ale trzebalo wentyle zamocowac do koncowy.Zaczelo sie od tego ze kolega mial problem w Wooxami za bardzo bezwladne byly i bass drgal a zreszta prawi pianka obleciala. I ze on ma kase to chcial wziasc kupic dobre kolumny wiec kupil w sklepie Altuchy300. Gralo super ale jak bylo w miare cicho no i zaczelismy wieze przerabiac.

Dodano po 1 [minuty]:

aha teraz przymieza si edo wymiany calej wiezy na jakies Onkyo Czy Denon wiec cala przerobka poszla na marne:P