Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Sprinter 312 - Błąd P1622 Zawór Elab

31 Sty 2013 19:32 5667 1
  • Poziom 8  
    Witam, mam problem ze Sprinterem. Samochód przestał odpalać, podczas diagnozy wyszedł błąd p1622 zawór elab za niskie napięcie. Samochód mam od niedawna, po obejrzeniu wiązki przewodów okazało się że coś było już w tym kierunku robione, ale nie usunięto do końca przyczyny, tylko ją ominięto w następujący sposób pin 43 regulator wtrysku zmostkowano z pinem 47 opisanym jako ,,przednie siedzenia z lewej strony" a więc zapewne prowadzi on do przekazników pod siedzeniem kierowcy. Jeśli podam napięcie bezpośrednie z plusa na zawór samochód odpali. Wg schematu z pinu 52 z komputera wychodzi przewód prowadzący do zaworu odcinającego paliwo, na tym pinie jest potencjał ujemny akumulatora. Chciałbym to zrobić od początku tak jak należy, usunąć to mostkowanie i doprowadzić właściwe napięcie do tego zaworu. Moje pytanie brzmi gdzie szukać przyczyny zaniku tego napięcia? Oraz czemu służy mostkowanie zastosowane pomiędzy tymi pinami? Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 8  
    Problem usunięty, na przeowdzie do zaworu z tyłu pompy wmontowany był przez poprzedniego właściciela przekaźnik, coś na kształt zabezpieczenia. Pozostał jeszcze jeden nieopisany przez KTS'a błąd P1782, co on może oznaczać? Jest to oczywiście Sprinter z manualną skrzynią biegów