Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie porządne żelazko kupić? W przyzwoitej cenie.

Łukasz_1995 02 Lut 2013 10:15 18948 16
  • #1 02 Lut 2013 10:15
    Łukasz_1995
    Poziom 15  

Witam.

Nie znam się jakoś specjalnie na żelazkach, dlatego zwracam się z prośbą do Was.
    Muszę zakupić żelazko jako, że obecnie używany Tefal spisuje się bardzo kiepsko i przywiera prasowane ubrania.
    Jakie porządne żelazko kupić? W przyzwoitej cenie.

Więc tak:
    Potrzebuje porządnego żelazka w jak najmniejszej kwocie. Nie wiem po prostu ile trzeba dać za tego typu sprzęt. Myślę, że 200-300zł wystarczy. (Chyba?)
    Prasowane będzie wszystko, więc najlepiej żeby płyta była wysokiej jakości i nie stało się z nią to co w obecnie używanym modelu.
    Ogólnie rzecz ujmując to chcę kupić porządny sprzęt, który będzie prasował, nie niszczył mi ubrań i posłuży kilka lat.

Co polecacie? Na co zwrócić uwagę?

• #2 03 Lut 2013 09:41
    box.mann
    Poziom 23  

Dla mnie liczą się tylko dwie firmy. Bosch i Tefal kolego. Tak się składa że wylicytowałem ostatnio na aukcji Boscha Sensixx 2400W z pękniętym pojemnikiem na wodę. Cena 2,25zł plus wysyłka. Pojemnik skleiłem na ciepło i wszystko jest ok. Gustuje tylko w Tefalu i Boschu. Te żelazka naprawdę prasują! Najważniejsze jest to by zwracać uwagę na moc. Żelazka 800 - 1000 czy 1200W kwalifikuja się do śmietnika. Minimum to 1800W. Niby prądożerne lecz prasowanie odbywa się w czasie o 2/3 krótszym jak np. żelazkiem NoName 1000W! Konkretny Tefal kupisz już za 150zł więc nie ma sensu wydawać 200-300zł! Ostatnie żelazko (Tefal DSZ2000) kupowałem na aukcji w 2002r! Żywot zakończyło w grudniu u/r bo wypalił się teflon. Myślę że 10lat to sporo! Płaciłem wtedy około 200zł.

• #3 03 Lut 2013 10:49
    Darek M82
    Poziom 7  

Kilka miesięcy temu kupiliśmy w jakiejś promocji Tefal FV4550E0. Nigdy go nie używałem ale za każdym razem kiedy żona prasuje nie może się go nachwalić ;)

• #4 03 Lut 2013 15:08
    Łukasz_1995
    Poziom 15  

Ja waśnie obecnie mam Tefala i wszystko było by dobrze, gdyby nie ta stopa.
    Nie da się prasować, bo przywiera mi ubrania, więc teraz muszę szukać z jakąś inną. Jakie są najlepsze?

Tefal FV4550E0 chyba odpada, bo z tego co widzę ma taką samą stopę jak mam teraz, wiec takiej wolałbym uniknąć, aby historia się nie powtórzyła.

Jeszcze jakieś propozycje?

• #6 03 Lut 2013 18:09
    patryk260983
    Poziom 18  

Jak Bosch, to może seria TDA sensixx , fakt, że długość kabla szału nie robi (1,8m) i kontakt musi być w pobliżu miejsca prasowania. Ale ma fajne funkcje anticalc, stopa ceramiczna palladium glissee (nie teflonowa jak w Tefalu), prasowanie parą i cena przyzwoita - od 87zł w zależności od modelu. Ja żonie kupiłem 2610 (niebieskie) i jest zadowolona. Jak tez nie lubiła prasować (dotychczas bez pary więc ciężko było cokolwiek doprasować), tak teraz robi to z przyjemnością (no cóż kto by kobiety zrozumiał ;-)

• #7 03 Lut 2013 18:48
    box.mann
    Poziom 23  

Mój Bosch to model CKBD4 (czarny) i właśnie posiada AntiCalc tyle że przewodu mam 160cm :-) Prasuje wyśmienicie. Na trzecim miejscu jeśli chodzi o żelazka postawił bym AEG i Siemensa. Też mamy tego sporo w rodzinie i nikt nie narzeka.

• #8 04 Lut 2013 17:57
    Łukasz_1995
    Poziom 15  

Co do firmy to nie mam sprecyzowanych wymagań, może to być: Bosch, Tefal, Philips, etc.
    Byle tylko było jakieś konkretne, a nie jakieś dziadostwo.

Dziękuję Koledzy za propozycje. Na początek postaram się przejść do jakiegoś marketu, typu Media Markt, Saturn, RTV EURO AGD i poszukać powyższych modeli, oraz oglądać na żywo.

Jeśli ktoś ma coś jeszcze do dodania, chętnie wysłucham i będę za to wdzięczny.

• #9 05 Lut 2013 20:55
    patryk260983
    Poziom 18  

Patrz na funkcje, które Cię interesują, no i broń Boże stopa ze stali nierdzewnej, najlepiej ceramiczna bądź teflonowa ( i tu też zależy jaki model, bo są też stopy mieszane). Poszukaj wątków odnośnie stopy w żelazkach na tym forum, gdzieś natknąłem sie na fajny topic i ktoś napisał kilka przydatnych wskazówek. Przeszukaj inne wątki nt. "jakie żelazko kupić" to tak w ramach podpowiedzi :-)

• #10 09 Lut 2013 20:39
    Sławek K
    Poziom 22  

Proponuję Ci bardzo tani sposób na dobre prasowanie bez względu na markę żelazka:
    kup w makro ( wiem że tam są , bo sam kupowałem) teflonową nakładkę zapinaną sprężyną na stopę żelazka. Koszt 15-20 złotych i możesz nałożyć na swoje stare żelazko !
    Ominiesz w ten sposób wszystkie kłopoty związane z przepaleniami.
    Nie wierz w żadne cudowne stopy żelazek - wszystko można przepalić, zakleić. Wywalisz 200 400 złociszy zupełnie niepotrzebnie.
    pozdro Sławek K

• #11 18 Paź 2016 09:36
    nataliawerech
    Poziom 1  

Ja jestem strasznie zapominalska i niestety bardzo często zdarza mi się zapomnieć o włączonym żelazku. Dlatego poszukuję jakiegoś taniego żelazka z funkcją automatycznego wyłączenia. Co sądzicie o tym żelazku? produktyzmarketu.pl/zelazko-parowe-wyswietlaczem-lcd-lidl-20-10/

• #13 19 Paź 2016 23:10
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Bosch'a sobie odpuść, totalne dziadostwo, poza tym patrz na moc 3200W !, prawie dwie pralki...
    Biorąc pod uwagę że czasem prasujesz dobrą godzinę, raz że będą wysokie rachunki za prąd, a dwa to duże obciążenie dla starszych instalacji elektrycznych.

• #14 23 Paź 2016 10:36
    hessto
    Poziom 14  

dzi_dziuś napisał:
    Bosch'a sobie odpuść, totalne dziadostwo, poza tym patrz na moc 3200W !, prawie dwie pralki...
    Biorąc pod uwagę że czasem prasujesz dobrą godzinę, raz że będą wysokie rachunki za prąd, a dwa to duże obciążenie dla starszych instalacji elektrycznych.

Chyba trafiła na jakiś słaby grzeje 2000-2300w i słabo pary to LIPA, bo nawet żelazko słabo grzeje, a dopiero puszcza parę po przyciśnięciu przycisku wyrzutu pary, ale robi to słabo i na następne uderzenie trzeba czekać ładuje nagrzewa sie co najmniej kilkadziesiąt 10-20sekund a dopiero puszcza pary słabo problem woda kapiąca!!!

Bosch moc 3200W to max bo to
    MotorSteam: wbudowany kompaktowy silnik wspomagający wytwarzanie stałej, dużej ilości pary. Para z łatwością głęboko wnika w każdy rodzaj materiału.

• #15 13 Kwi 2017 21:30
    sznyt
    Poziom 7  

Ja jestem zainteresowany żelazkiem Tefal, a konkretnie model FV9740. Moc 2800 W, ale ja nie prasuję szczególnie dużo, kilka koszul, trochę innych ciuchów, ze sprzętu będę korzystać tylko ja. Często oczywiście prasuję z wodą, a w tym modelu znajduje się całkiem spory pojemnik. No i mogę wyjąć i wyczyścić szufladkę antywapienną.

• #16 18 Kwi 2017 22:52
    mnichu13
    Poziom 7  

sznyt napisał:
    Ja jestem zainteresowany żelazkiem Tefal, a konkretnie model FV9740. Moc 2800 W, ale ja nie prasuję szczególnie dużo, kilka koszul, trochę innych ciuchów, ze sprzętu będę korzystać tylko ja. Często oczywiście prasuję z wodą, a w tym modelu znajduje się całkiem spory pojemnik. No i mogę wyjąć i wyczyścić szufladkę antywapienną.

Dobre żelazko. Też mam właśnie takie. Tefal to Tefal trzeba zapłacić trochę więcej, ale moim zdaniem warto. Jak się ma dzieciaki to prasowanie jest praktycznie co drugi dzień. Z takim się prasuje szybciej i dokładniej. Przy tradycyjnym żelazku to praktycznie idzie załamać się często.

• #17 25 Kwi 2017 18:14
    sznyt
    Poziom 7  

Dzięki za informację. Też miałem doświadczenie z takimi byle jakimi żelazkami. Jak tak zachwalasz to jednak zdecyduję się na zakup, ale będę testować intensywnie przez pierwsze tygodnie i napiszę też co myślę o tym modelu. 2800 W powinno być ok, tak czy siak.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME