Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PS2 Slim 77004 - Karta telewizyjna, a uzyskanie jak najlepszego obrazu

mrozilla 07 Lut 2013 16:09 3558 11
  • #1 07 Lut 2013 16:09
    mrozilla
    Poziom 17  

Mam podłączoną konsolę j.w. do PC poprzez kartę telewizyjną Leadtek WinFast TV2000 XP Expert.
    Kabel z PS to standardowy jaki przy konsoli był tzn. 3x Chinch (żółty, biały i czerwony), a do karty idzie taki kabel (bez tego jacka, który jest widoczny na zdjęciu)
    PS2 Slim 77004 - Karta telewizyjna, a uzyskanie jak najlepszego obrazu PS2 Slim 77004 - Karta telewizyjna, a uzyskanie jak najlepszego obrazu
    Niektóre tytuły takie jak np. Gran Turismo (NTSC) mają możliwość podbicia rozdzielczości do 1080, niestety przy tej konfiguracji jakakolwiek próba zmiany rozdzielczości kończy się niebieskim ekranem tzn. nic się nie wyświetla i po chwili obraz wraca do normalnej rozdzielczości.
    Czy jest jakaś możliwość podłączenia tej konsoli w inny sposób/innymi kablami, aby w pełni można było wykorzystać wyższą rozdzielczość i leszy obraz?
    Obecnie używam WinFast PVR2 oraz WMP HC i nie ma w nich w ogóle opóźnień, natomiast w VLC obraz jej jakby odrobinę ładniejszy, ale za to jest małe opóźnienie, które niestety dyskwalifikuje program bo nie da się komfortowo grać.

Zdjęcia zostały zaczerpnięte z Google Grafika.

Edit.
    Dodam, że mam monitor LG Flatron L1730B. Może jakoś do niego można podłączyć, aby uzyskać jak najlepszą jakość?

0 11
  • #2 08 Lut 2013 23:36
    rnd0mb
    Poziom 26  

Spróbuj zmienić częstotliwość odświeżania. Ja miałem podobnie w Xboxie, u mnie pomogło. Obrazu w 1080p na pewno nie uzyskasz, bo posiadam taką samą kartę, i wiem, że nagranie z niej nie jest zbyt dobrej jakości, ale da się w miarę komfortowo oglądać.

0
  • #3 10 Lut 2013 15:45
    mrozilla
    Poziom 17  

A o jakim odświeżeniu mówisz, bo w ustawieniach WinFast PVR2 nie ma takowych.

0
  • #4 10 Lut 2013 18:34
    ravz83
    Poziom 12  

Największą rozdzielczość jaką możesz wyciągnąć z ps2 to NTSC-720x480
    PAL-768x576 a najlepsza jakość uzyskasz przez kabel s-video

0
  • #5 10 Lut 2013 18:42
    rnd0mb
    Poziom 26  

W PS2 jest to chyba przy odpalaniu gry. Masz wybór 50hz, 60hz, itp. Wypróbuj każde z ustawień.

0
  • #6 10 Lut 2013 19:11
    mrozilla
    Poziom 17  

Jedynie w PES 2013 mi się to pojawiło i to 60Hz było dostępne jedynie w NTSC, niestety po zmianie praktycznie żadnych zmian na lepsze nie zauważyłem...
    A np. kabel VGA -> Component dałby coś? Mój monitor obsłużył by to? Mówię o bezpośrednim podłączeniu, bo chyba przez kartę nie da się w żaden sposób puścić sygnału component.

0
  • #7 11 Lut 2013 06:46
    ravz83
    Poziom 12  

jeśli chcesz bezpośrednio podłączyć ps2 do monitora to musisz mieć np. taki konwerter PS2 Slim 77004 - Karta telewizyjna, a uzyskanie jak najlepszego obrazu

0
  • #8 11 Lut 2013 10:42
    mrozilla
    Poziom 17  

Niektóre monitory z tego co wiem, można normalnie podłączyć bez boxów, ale rozumiem, że mój model nie obsługuje takiej możliwości? Bo nie udało mi się szczegółowej specyfikacji znaleźć.
    Więc nie da się za pomocą tej karty uzyskać lepszego obrazu? Wymiana na inną (jaką?) coś da?

0
  • #9 12 Lut 2013 01:31
    McMarycha
    Poziom 30  

To zależy jaki monitor VGA Box nie musi być konieczny ale licz sie z tym ze mozesz mieć np. zielowny obraz jeżeli twój monitor nie ma synch in green. Taki kabelem mozna tanio zrobic wiec próbuj

0
  • #10 12 Lut 2013 11:55
    mrozilla
    Poziom 17  

Mam kabel VGA > Chinch (męski) i z PS2 wychodzi Chinch (męski) muszę tylko łącznik pomiędzy nimi gdzieś kupić i będzie można spróbować.
    Właśnie nie wiem czy monitor posiada funkcję synch in green (LG Flatron L1730B).

Dodano po 4 [godziny] 21 [minuty]:

Właśnie udało mi się zdobyć łącznik o którym mówiłem. Po podłączeniu VGA > Chinch (męski) > łącznik > Chinch (męski) PS2 na monitorze widnieje tylko informacja "Sprawdź kabel sygnałowy" więc chyba takie połączenie odpada.
    To już nic oprócz BOXa nie da się zrobić?

0
  • #11 13 Lut 2013 23:28
    mrozilla
    Poziom 17  

Co może być przyczyną, że jak podłącze dysk HDD pod USB to na ekranie są tak jakby dwa paski, które wyglądają jakby śnieżyły? Gdy jest podpięty pendrive nie ma tego, jedynie dysk, który jest podłączony do sieci.
    Podłączałem do drugiego PS2 bo mam akurat dostęp i jest tak samo.

Nie pisz posta pod postem!
    [_P_]

0
  • #12 19 Mar 2013 21:29
    Prz3mass_PRL
    Poziom 9  

To jest spowodowane tym, że Pendrive jest urządzeniem tylko elektronicznym, zaś HDD to urządzenie mechaniczno-elektroniczne. To tak jak mój znajomy mija mój dom skuterem z silnikiem 2-suwowym to u mnie obraz też śnieży, a jak odjedzie sporo metrów ode mnie to już zakłócenia ustępują. Prościej mówiąc kup dłuższy kabel do HDD by zakłócenia nie występowały przy bliskim kontakcie z konsolą.

Ps. Zastanawia mnie, czemu kable s-video ciężko znaleźć na necie ?, bo również mam teki zestaw kabli do swojego tunera TV.

0