Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

1,5 d isuzu corsa b -wymiana alternatora

14 Lut 2013 23:21 6315 16
  • Poziom 7  
    Witam, mam opla corse 1,5 d isuzu padł mi alternator i kupiłem nowy tylko że stary był na 3 piny a nowy jest na dwa. Czy wie ktoś jak podłączyć kable żeby to grało i coś się nie spaliło, poproszę o opis jaki kabel gdzie no i co z resztą kabli. Corsa bez obrotomierza siedzę kilka godzin i nie znalazłem.
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Numer starego alternatora i nowego.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 7  
    Nie mam nazwy starego ,bo wszystko jest zmazane z naklejki. Nowy to AJ1172 tylko tyle na starym były 3 symbole B, L , R i czwarty nieoznakowany ,idzie do części z żeberkami 4 kable ,a nowy ma 3 .Nie ma symboli ,ale wyczytałem że to L,W, i B na moje .

Dodano po 13 [minuty]:

Czyli jak podłączę ze starego altka L do L w nowym to będzie lampka .Ze starego B to masa przykręcana ,to tak samo przykręcić ,no i zostaje w starym R i kabel nieoznakowany, który podłączyć do W w nowym altku .A co z pozostałym jednym kablem?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    L-lampka na desce, inaczej wzbudzenie.
    S-sensor akumulatora, bez tego alternator będzie pakował na maksa.
    Jak jest obrotomierz na desce to trzeba sobie wyprowadzić przewód z alternatora.
    Jak nie ma to się nie przejmować.
  • Poziom 7  
    Podłączyłem żółto- czerwony L do L w nowym, i zielony S do W .Odpaliłem i kontrolka od ładowania i hamulec się pali dalej .Szlak by to... co dalej ?;(
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    To co z tym przekaźnikiem i gdzie go szukać - pod schowkiem po prawej czy w bezpiecznikach?
  • Poziom 7  
    nie wiem czy dobrze wyczytalem na forum to oznacza że jest spalony jesli się pali lampka ładowania razem z hamulcem ???
  • Poziom 7  
    Witam byłem dziś u elektryka i przekaźnik był dobry a kable źle podłączone ale mimo to dziękuję zamykam temat
  • Poziom 9  
    Witam. Podłącze się pod temat. Otóż nam alternator AJA1172 który uległ spaleniu, zamówiłem nowy i dostałem AJA863. Chciałbym to podłączyć u mnie kostka na 2 piny a tam 4 czyli wystarczy tylko obrotomierz podłączyć i kontrolke?? Bo ten na 4 piny ma tak;
    L-kontrolka
    W-obrotomierz
    IG-zaplon
    S-akumulator
    A w moim tylko;
    L-kontrolka
    W-obrotomierz

I kwestia grubego przewodu czerwonego czyli plusa raczej w tym spalononym przykrecany był w obudowę a do tego 4 piny gdzie podłączyć w S-akumulator??
  • Poziom 39  
    L lampka, W obrotomierz, resztę izolujesz i koniec. Nie rozumiem ostatniej części Twojego zapytania.
  • Poziom 39  
    Nakrętka M8 pod nią izolator, oznaczenie B+, na foto po lewej od kostki.
  • Poziom 9  
    I wszystko będzie ok napewno? Jeżeli tak podłącze?
  • Poziom 39  
    Tak, o ile instalacja pojazdu jest sprawna.
  • Poziom 9  
    Sprawna na 100%. Dzięki dam znać o wynikach.