Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa B - Dławi sie przy ruszaniu, szarpie

16 Lut 2013 20:34 7914 6
  • Poziom 10  
    Cze wszystkim,

Od jakiegoś czasu mam problem z Corsą 1.2 8v 97 rok. Zaczeło sie od tego że kilka razy nie chciało zapalić ale potem spokoj był. Od nie dawna jest tak że auto na zimnym silniku chodzi spoko.
    Problem zaczyna sie kiedy sie nagrzeje. W momencie zmiany biegów dławi, szarpie itp. Przy odpalaniu jest to samo ale zaznaczam że tylko na rozgrzanym silniku. Najgorzej jest przy ruszaniu. Wtedy strach wjeżdzac na skrzyżowanie czy coś. Zauwazyłem też jak wciskam gaz kiedy to sie dzieje to auto ma jeszczy wiekszy problem z mocą dopiero po chwili łapie i wypala jak z procy.
    Pojechałem do mechanika wymienił filtr paliwa, świece, kable nie wiem czy robił coś z EGR ( czytalem że to też od tego, ogólnie postudiowałem troche wątków ze przyczyn moze być wiele )

Na chwile obecną auto stoi u kogo innego, gość podłaczył przepływomierz inny i na 3 biegu auto w ogole mocy nie miało przy wciskaniu gazu. Powiedział że trzeba dłubać ale mówił że to nie uszczelka pod głowicą.

Dziękuje za każdą odpowiedz.
  • Poziom 33  
    Przy takich objawach na początek wymieniam świece, przewody, palec, kopułkę i dopiero się zastanawiam, o ile jest jeszcze nad czym. Zresztą i tak podlegają okresowej wymianie. Pamiętasz kiedy wcześniej wymieniałeś palec? Potem można się podłączyć jakimś sprzętem i będzie widać przepływomierz i parę innych parametrów. A jak mechanik musi se podłubać, to wskaż mu kilka interesujących lokalizacji.
  • Poziom 10  
    Świecie i bale wymienione zostały jakiś tydzien temu chyba, zaplon jest sterowany elektronicznicznie wiec nie wiem.

Przepływomierza w tych modelach nie bylo tylko map sensor ale po podłaczeniu innego auto juz w ogole mocy nie miał i dlawiło sie jeszcze bardziej...

Wymioniony tez filtr paliwa. Jutro jade na komputer w inne miejsce bo tam gdzie byłem gość powiedzial ze w ogole komunikacji z nim nie ma.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    To da rade samemu zrobić w Corsie? w sensie wymienić ten przy pompie? czy to odrazu trzeba cała pompe wymieniać?

Drugie pytanko czy na to co sie dzieje moze mieć wpływ czujnik położenia wału?
  • Poziom 10  
    filtr w zbiorniku-do cząsteczek sitko
    pewnie masz punktowy wtrysk -przeczyść sobie silnik krokowy,ale to pewnie jak kolega pisze wina paliwa
    acz kolwiek możesz też sobie naftą przeczyścić wtrysk -tylko odkręć-napewno nie zaszkodzi jak przeczyścisz wszystkie dysze-poczujesz werwe
  • Poziom 10  
    A można jakąś instrukcje dostać ? Bo ja troche zielony jestem a nie chciałbym czegoś zepsuć. Wiem jak dobrac sie do pompy paliwa bo wymieniałem oring pod pokrywa. Przy pełnym baku był problem i troche sie przelewało. Po wymianie okk.