Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

volvo fh 12 460 2003r - alternator ładuje dopiero po przygazowaniu na 1500 obr/m

janusz1783 17 Lut 2013 18:40 1827 4
  • #1 17 Lut 2013 18:40
    janusz1783
    Poziom 6  

Witam! Coś mam nie tak z ładowaniem alternatora. Żeby zaczął ładować muszę mu dać obroty na 1500 dopiero potem ładuje, ale kontrolka od ładowania się zapala jak ładuje, a jak nie ładuje kontrolka jest zgaszona, czyli całkiem na odwrót. W dodatku nie działa mi podgrzewanie lusterek i foteli. Tak mi wygląda, ze ma coś wspólnego z ładowaniem. Miałem przy skrzynce akumulatorów taki wyłącznik od ADR, ale mi tam weszła woda z solą i wszystko zaśniedziało. Usunąłem całkiem ten wyłącznik elektromagnetyczny i połączyłem przewody bez tego wyłącznika. Może ktoś wie co może być przyczyną tych problemów tzn czemu nie ma wzbudzenia alternatora tylko trzeba zwiększyć obroty silnika i czemu nie działa mi podgrzewanie lusterek i foteli?? Z góry dzięki za odpowiedz.

• #2 17 Lut 2013 18:54
    Anjei
    Poziom 11  

Nie działa podgrzewanie lusterek i foteli bo niema sygnału D+ od alternatora.
    Myślę że nie działa regulator napięcia.

• #3 17 Lut 2013 19:01
    janusz1783
    Poziom 6  

Kolego, czyli mam nie taki regulator napięcia jak powinien być?. Muszę wymienić sam regulator czy cały alternator ??

• #4 17 Lut 2013 20:34
    RYSIU PASIKUROWICE
    Poziom 12  

Musisz sprawdzić czy dochodzi plus po zapłonie do alternatora.

• #5 18 Lut 2013 01:01
    fiko1234
    Poziom 2  

jak bedziesz wymieniał to wymień sam regulator.

Moderowany przez Pawel wawa:

Mam dość czytania Kolegi wypocin. 60 dni przerwy w pisaniu. Proszę w tym czasie jeszcze raz przeczytać regulamin forum. 3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. 3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME