Witam,
Wraz z projektem domu dostałem projekt rozdzielnicy. Projektant dążył chyba do równomiernego obciążenia faz ale nie wziął pod uwagę tego, że awaria różnicówki na oświetlenie (lub przebicie w jednym obwodzie) będzie skutkowało ciemnością w całym domu.
Jak proponujecie połączyć tą rozdzielnię?
Może np. zamiast różnicówki 3f na oświetleniu dać 3 x różnicówka 1f i podłączyć np.: kuchnia, jadalnia, salon - L1; komunikacja, pokoje, łazienka, garaż - L2; oświetlenie zewn. w podbitce - L3
Wszelkie pomysły mile widziane...
Pozdrawiam
Wraz z projektem domu dostałem projekt rozdzielnicy. Projektant dążył chyba do równomiernego obciążenia faz ale nie wziął pod uwagę tego, że awaria różnicówki na oświetlenie (lub przebicie w jednym obwodzie) będzie skutkowało ciemnością w całym domu.
Jak proponujecie połączyć tą rozdzielnię?
Może np. zamiast różnicówki 3f na oświetleniu dać 3 x różnicówka 1f i podłączyć np.: kuchnia, jadalnia, salon - L1; komunikacja, pokoje, łazienka, garaż - L2; oświetlenie zewn. w podbitce - L3
Wszelkie pomysły mile widziane...
Pozdrawiam