Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PDS 585C - Po wykonaniu cyklu czyszczącego pralke- umarła ;/

JacekJI 03 Mar 2013 09:36 2229 11
  • #1 03 Mar 2013 09:36
    JacekJI
    Poziom 9  

Witam,

Mojej żonie mechanik kiedyś powiedział że jak pralka brudzi ciuchy to trzeba ustawić temp na max i puścić cykl bez ciuchów.

I tak właśnie zrobiła, ustawiła na program 6 i włączyła,po jakimś czasie pralka sie zatrzymała na programie miedzy 2a3 (jakim cudem?) i wszystko zgasło, gorąca woda została, teraz pralka nie daję żadnych oznak życia, nie da się jej włączyć.

Proszę o pomoc jak mogę sprawdzić o co chodzi.

0 11
  • #2 03 Mar 2013 12:08
    movzx
    Poziom 39  

JacekJI napisał:
    Proszę o pomoc jak mogę sprawdzić o co chodzi.
    A otworzyłeś chociaż pokrywę?

0
  • #3 03 Mar 2013 12:40
    antekch
    Poziom 20  

Albo uszkodzony włącznik główny, albo blokada drzwi.

0
  • #4 03 Mar 2013 12:47
    JacekJI
    Poziom 9  

to co brać miernik i szukać po kablach? myślałem że ktoś może widział taki przypadek już i wie gdzie szukać dokładniej.

0
  • #5 03 Mar 2013 16:35
    movzx
    Poziom 39  

JacekJI napisał:
    myślałem że ktoś może widział taki przypadek już i wie gdzie szukać dokładniej.
    Pewnie że widział, więc i tu na forum jest przypadków od groma opisane.
    Poza tym ta pralka jest prosta jak wszystkie stare Polary.
    Skoro kontrolka mrugnie przez chwilę to obstawiam wyłącznik.

0
  • #6 03 Mar 2013 16:37
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

A obecność napięcia w gniazdku zasilającym sprawdzałeś ?

0
  • #7 03 Mar 2013 17:11
    bawiboj
    Poziom 10  

Przepraszam, lecz nie pasuje mi typ z numerem, poza tym obstawiam styk (przy mechanicznym programatorze). Miałem to w starej PDH 585c DAFNE, lecz również dobrze możliwy brak styku w gnieździe lub konektor przy przewodzie zasilającym

0
  • #8 03 Mar 2013 18:24
    antekch
    Poziom 20  

Jeśli dla Ciebie problem sprawdzić włącznik,to może pomoże jakaś wróżka.Tylko ona udzieli odpowiedzi jakiej oczekujesz bez sprawdzenia, w ciemno.

0
  • Pomocny post
    #9 03 Mar 2013 19:14
    bagrowski59
    Poziom 15  

Witam. Tak jak piszecie koledzy może być wszystko.Czyli miernik do ręki i sprawdzać wszystko po kolei zaczynając od gniazdka ,przewód zasilający,filtr PZ (przeciw zakłóceniowy)itd.Nikt bez sprawdzania nie jest w stanie odpowiedzieć na 100% co się stało że pralka wyzionęła ducha.

0
  • #10 03 Mar 2013 19:35
    JacekJI
    Poziom 9  

dziś niedziela wiec nic nie rozbierałem, tyle co popstrykałem i próbowałem,
    Teraz zauważyłem że przekręcając programatorem po programach,to na niektórych świeci się dioda od przycisku miski z wodą i strzałką do góry, pozostałe diody ciągle ciemne, zasilania też.
    Dodam że w pralce są ciągle resztki wody która nie została wypompowana (bo zatrzymała się pełna i otwierałem ja żeby się wylała)

zastanawiam sie czy to przypadek że akurat na pustym cyklu padła i przy temp 100 stopni

0
  • #11 03 Mar 2013 20:05
    movzx
    Poziom 39  

JacekJI napisał:
    zastanawiam sie czy to przypadek że akurat na pustym cyklu padła i przy temp 100 stopni
    Pomyśl jaki element pralki pobiera największy prąd a do tego pracuje przez czas proporcjonalny do temperatury.
    Po prostu usmażyły się gdzieś styki/przewody i trzeba to posprzątać.
    Nie ma co filozofować tylko trzeba się wziąć do roboty.

0
  • #12 06 Mar 2013 20:01
    JacekJI
    Poziom 9  

sprawdziłem i prąd znika tóż na wejściu na takim urządzeniu: Pralka Polar PDS 585C - Po wykonaniu cyklu czyszczącego pralke- umarła ;/

sorki za pewnie głupie pytanie ale specjalista w pralkach nie jestem.
    Co to jest na tym zdjęciu i czego to padło ?;d

Dodano po 48 [minuty]:

oki już wszystko wiem, Filtr PZ to jest bez niego działa, problem rozwiązany. jutro kupie i wymienię.

0