Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obraz z kamer podłączonych do rejestratora na telewizorze przez sieć lokalną

Slepek25 11 Kwi 2013 16:27 19482 16
  • #1 11 Kwi 2013 16:27
    Slepek25
    Poziom 13  

Witam,

problem wygląda następująco. Na obiekcie jest umieszczonych 15 kamer analogowych podpiętych do rejestratora BCS. Rejestrator jest wpięty do sieci lokalnej, tak więc kilku pracowników ma pogląd z kamer na swoich komputerach w biurach.

Prezes kupił sobie natomiast parę dni temu telewizor Samsunga i powiesił go na ścianie (jakaś wysoka półka, nie znam jeszcze dokładnego modelu, ale mówi, że kosztował około 10k.). Telewizor ma zarówno wbudowane RJ-45, jak i WiFi.

I tutaj pojawiło się pytanie, czy jest możliwość aby miał podgląd z kamer na tym telewizorze ? W grę wchodzi tylko opcja przez sieć, gdyż odległość od biura do rejestratora to około 650m. Czy telewizor przez przeglądarkę jest w stanie się połączyć z rejestratorem ? Ewentualnie przez oprogramowanie PSS ? (nie wiem czy to ma znaczenie, ale telewizor ma 2-rdzeniowy procesor).

Jedyne co mi przychodzi do głowy to postawić/powiesić gdzieś obok telewizora mały komputer stacjonarny. (Prezes używa do pracy laptopa, natomiast chciałby mieć stały podgląd na tym TV)

0 16
  • Napad.pl
  • #2 11 Kwi 2013 16:45
    przemo_slack
    Poziom 12  

Jaki model rejstratora?

0
  • #3 11 Kwi 2013 17:15
    Slepek25
    Poziom 13  

BCS DVR1602Q

1
  • #4 11 Kwi 2013 17:15
    mietek.r
    Poziom 17  

Tv wpina do sieci lokalnej i po lokalnym ip ma podgląd o ile rejestrator ma możliwość podłączenia do sieci (oczywiście trzeba ustawić w rejestratorze ip brame itp)

0
  • #5 11 Kwi 2013 17:19
    matty70
    Poziom 10  

zobacz na allegro coś takiego jak OVERMAX HOMEBOX to ci rozwiąże problem.

4
  • Napad.pl
  • #6 11 Kwi 2013 17:26
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

lepsze od homebox jest rozwiązanie androidTV a dokłądnie smart TV, wkładasz urzadzenie wielkości pendrive do HDMI- masz na nim androida... czyli instalujesz soft do podglądu rejestratora BCS na androidzie - i masz obraz :).

Oczywiście oprócz tego masz internet itp. Tanio i spełnia swoje zadanie.
    W większości przypadków te boxy są wifi... więc jeszcze zero kabli.

Szukając dobrze po stronach spokojnie zmieścisz się w 150-200pln brutto

0
  • #7 11 Kwi 2013 17:30
    mietek.r
    Poziom 17  

Podłącz rejestrator do sieci lokalnej skonfiguruj , TV - do sieci lokalnej i masz podgląd i zarządzanie rejestratorem , wystarczy w przeglądarce wpisać adres IP rejestratora

1
  • #8 11 Kwi 2013 20:45
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

Jak on ma widzieć bcs'a w tv? Przecież tv ma swoją niestandardowa przeglądarkę.... I nic nie zobaczy.
    Przecież na tv nie ma windy....

1
  • #9 11 Kwi 2013 22:09
    Slepek25
    Poziom 13  

No właśnie obawiam się tego co pisze JPL. TV ma swoją przeglądarkę, więc prawdopodobnie nie ściągną się wtyczki potrzebne do odpalenia WEBSERVICE. Interesujący jest natomiast ten ANDROID TV.

Dzięki za pomoc. Zakupie to urządzenie i powinno działać.

0
  • #10 11 Kwi 2013 22:40
    banan134
    Poziom 10  

Ja bym obstawiał że to nie zda egzaminu ze względu na to iż aplikacja pss na androida korzysta z drugiego strumienia na rejestratorze i rozdzielczość wyświetlanych kamer będzie tragiczna. Według mnie najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie tam komputera przy TV i instalacja windowsowej aplikacji PSS wtedy ma dostęp do wszystkich funkcji rejestratora no i rozdzielczość kamer D1 co przy dużym telewizorze będzie miało znaczenie. Jeżeli chodzi o komputer to może być jakiś poleasingowy dwu rdzeniowy wystarczy bez problemu.

0
  • #11 11 Kwi 2013 22:43
    Pawel2420
    Poziom 30  

Telewizory Samsung z serii "E" obsługują również protokół RTSP ale chyba tylko przez widget.
    Warto jednak sprawdzić czy tak jest rzeczywiście wpisując do przeglądarki adres RTSP://...

0
  • #12 23 Sty 2014 18:26
    scoobyhome
    Poziom 9  

Reasumując.
    1opcja

Można TV podpiąć do tej samej sieci co rejestrator i jeśli to TV samsung to po wpisaniu w przegladarke adresu lokalnego rejestratora będzie obraz? czy należy coś doinstalować?

2opcja

Można podpiąc rejestrator poprzez kabel HDMI na stałe do TV i też bedzie obraz

3opcja

wyjscie BNC podpinamy do modulatora modulator wpinamy do multiswicha w wejscie antenowe. I Mamy obraz z 4 kamer na tv na ustawionym kanale?

Jak sie myle to niech mnie ktoś poprawi!

0
  • #13 23 Sty 2014 20:29
    extremeee
    Poziom 25  

scoobyhome napisał:
    c.
    1opcja

Można TV podpiąć do tej samej sieci co rejestrator i jeśli to TV samsung to po wpisaniu w przegladarke adresu lokalnego rejestratora będzie obraz? czy należy coś doinstalować?

Musisz sam sprawdzić - ale ja obstawiam że nie - bo nie doinstaluje się activex do obslugi rejestratora.

scoobyhome napisał:
    2opcja

Można podpiąc rejestrator poprzez kabel HDMI na stałe do TV i też bedzie obraz

Tak.
    scoobyhome napisał:

3opcja

wyjscie BNC podpinamy do modulatora modulator wpinamy do multiswicha w wejscie antenowe. I Mamy obraz z 4 kamer na tv na ustawionym kanale?

Dlaczego akurat z 4 kamer ? Masz obraz z tego w co wepniesz modulator - jak ustawisz rejestrator na 4x4 kam to będziesz miał i z 16.
    Pozatym po co przez modulator skoro TV ma prawdopodobnie wejscie analogowe video ?

Sprawdź to co napisał Pawel2420, z tymi strumieniami RTSP, gdzieś czytałem że ktoś to kiedyś tak uruchomił - jak znajdę to podlinkuje.

0
  • #14 23 Sty 2014 20:35
    scoobyhome
    Poziom 9  

Cytat:
    Dlaczego akurat z 4 kamer ? Masz obraz z tego w co wepniesz modulator - jak ustawisz rejestrator na 4x4 kam to będziesz miał i z 16.
    Pozatym po co przez modulator skoro TV ma prawdopodobnie wejscie analogowe video ?

Przez modulator dlatego aby 1 przewodem dojsc do TV ( TV w salonie a rejestrator przy kominie tam gdzie schodza sie wszystkie kable od Anteny.

I jeszcze jedno pytanie, Jeżeli chciałbym każdą kamere na osobnym kanale to potrzebuje 4 modulatory i 4 wejscia w multiswichu?
    Dodam jeszcze że rejestrator nie ma wyjść cam tylko wejscia ale pewnie przez dwujniki zwykłe można to rozwiązać?

-1
  • #15 23 Sty 2014 21:39
    Pawel2420
    Poziom 30  

extremeee napisał:
    Musisz sam sprawdzić - ale ja obstawiam że nie - bo nie doinstaluje się activex do obslugi rejestratora.

Telewizory obsługują protokół RTSP (http://www.samsungdforum.com/Guide/art00071/index.html). Można więc wyświetlić strumień obrazu bezpośrednio pobierany np. z kamery IP. Nie wiem je ten protokół będzie dostępny z poziomu przeglądarki. Trzeba do niej wpisać adres jakiegoś strumienia zaczynający się od rtsp://... i zobaczyć jaki będzie skutek.
    Standardowy player obsługuje takie protokoły i formaty: http://www.samsungdforum.com/Guide/rel00010/index.html

0
  • #16 05 Lut 2014 00:29
    mitek
    Poziom 10  

Mam podobny problem ale TV za drobniaki... ma 21 cali... więc może sygnał z AndroidTV by wystarczył ale czy można to tak ustawić by po zaniku prądu automatycznie uruchamiał się program z daną konfiguracją?

Niema jakiś konwerterów HDMI > LAN > HDMI?

1
  • #17 05 Lut 2014 09:50
    azande
    Poziom 10  

mitek napisał:
    Mam podobny problem ale TV za drobniaki... ma 21 cali... więc może sygnał z AndroidTV by wystarczył ale czy można to tak ustawić by po zaniku prądu automatycznie uruchamiał się program z daną konfiguracją?

Niema jakiś konwerterów HDMI > LAN > HDMI?

Są. Np.
    http://www.dipol.com.pl/konwerter_sygnalu_hdmi_na_ip_signal_H3604.htm
    Ale instalacja powinna być dedykowana.

0