Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung PS42C450B1W startuje i wyłącza się po 5 sekundach

15 Kwi 2013 21:45 4803 7
  • Poziom 2  
    Witam. Posiadam Samsunga PS42C450B1WXXH który trafił do mnie z diagnozą uszkodzenia matrycy. Z racji tej iż parę lat zajmowałem się naprawą sprzętu RTV ale z czasem zmieniłem profil pracy. TV zostało u mnie i nie daje mi spokoju, objawy
    po włączeniu pilotem lub z klawiatury lokalnej załącza się zasilacz po chwili widać bardzo ciemną poświatę śnieżenia obrazu a za chwilę słychać dźwięk w głośnikach typowy do startu Samsunga, po chwili odbiornik się wyłącza.
    Zasilacz sprawny napięcia poprawne -BN44-00329A
    Sprawdziłem T-CON LJ92-01708A poprzez wywołanie auto testu z podaniem masy do startu na złącze zasilania CN802. Matryca świeci na przemian kolorami przy załączeni zworki na CN2007 T-CON. Po zdjęciu zworki dalej brak obrazu. Klawiatura lokalna działa poprawnie, reakcja na pilota poprawna, T-CON wymieniony.
    Płyta PDP BN94-03257S (BN41-01361C). Pytanie co może być przyczyną braku obrazu i głosu. Na wejścia euro podałem sygnał ale bez rezultatu. Proszę o poradę.
  • Poziom 43  
    Hmmmm... ciężko będzie...
    Plazma, T-CON ... może ... ;)
  • Poziom 2  
    Dzięki za zainteresowanie tematem.
    T-CON zakupiłem co prawda osoba od której kupiłem twierdzi ze sprawny.
    Objawy identyczne na obydwóch T-CON.
    Matryca testuje się poprawnie a płyta główna zachowuje się trochę dziwnie,ale nie chcę się poddawać.
  • Spec od monitorów
    Oprócz logic i PSU (którego sprawdziłes rozumiem na stole z obciążeniami i daje napięcia jak na stickerze)
    Cytat:
    Vs +205V; Va +54V; Vscan -190V, Ve +97V oraz +15, +5.

ta plasma ma także inne moduły:

Cytat:
    X-SUS: LJ41-08591A LJ92-01736A
    Y-SUS: LJ41-08592A LJ92.01737A
    BUFFER BOARD_ Y-buffer: LJ92-01739A

PSU: BN44-00329A (*takze jako PSPF301501A ) na
    Cytat:
    UCC28061 , PIC16F882 + polowe 2SK3569 х2, 9N50C x2

MAIN: BN41-01360B BN94-03354L ( Chassis : F71B(P_HD))
    *czasem main BN41-01360B (BN94-03354P)

panel: S42AX-YB09

Skoro Logic po zworce daje sygn. testowe RGB to "szkło"+ Logic i zasilacz jest ok.

Uszkodzenia szukaj w takiej kolejnośći : Y-sus (min. RJH30/i RJP63F - Silicon N Channel IGBT ) > next X-sus / bufor
    Firma S. zaleca wymianę oby modułów -sus.

Poczytaj po użyciu opcji Szukaj (fraza:S42AX-YB09 ) to co napisano.
    powodzenia.
  • Poziom 43  
    Lisek! Litości.
    Kolega w plaźmie wymienia T-con, a ty takie cudeńka wypisujesz. ;)
    Najpierw go naucz co jest co w tym TV.
    Potem przejdziecie o stopień wyżej, czyli co do czego służy. A potem dalej.
    Poszukaj mu informacji teoretycznych, podaj linki. Jest na forum sporo z teorii w dziale Pomoce techniczne - Plazma > https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1497489.html
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    Objawy identyczne na obydwóch T-CON.
    Matryca testuje się poprawnie a płyta główna zachowuje się trochę dziwnie

Bez komentarza.
    *niech wymienia dalej T-con"y !! (':cry:')

LUB niesie w serwis !!! To zalecam

(':D') Link_ja sobie posłucham
  • Poziom 33  
    T con z ang. ozn. timing control. Plyta CTRL w PDP czesciowo pelni te funkcje poniewaz adresuje drajwery DAC w pionie, ktore z kolei steruja RGB w PDP. W poziomie procesor adresuje wiersze poprzez sterowniki linii. Roznica w tym ze procesor posiada wiecej zadan, bo musi obsluzyc Y oraz Z, ktore kompensuja brak podswietlenia jak w LCD. Czyli mocniejszy procesor, wiecej bitow w pamieciach SDRAM ktore robia za jego back up oraz inne oprogramowanie we flashu pod matryce plazmowa. Jest to taki `minikomputer`.
  • Poziom 43  
    zbyszekskibinski, nie wydziwiaj!
    Jest jak jest i żadne zmiany terminologii nie są tu potrzebne! Tu, na Elektrodzie, ale i wszędzie.
    Amen.