Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

volvo s60 2002 D5 164 km nierówna praca silnika

06 Maj 2013 20:08 7314 4
  • Poziom 2  
    Proszę o pomoc posiadam Volvo 2,4 D5 163km i na wolnych obrotach nie zawsze ale wpada w nierówną pracę silnik, a mianowicie przez chwilę coś wibruję i jakby spowalnia silnik, lekkie dławienie lecz wskazówka obrotów stoi w miejscu. Jestem od niedawna posiadaczem tego auta, wymieniłem rozrząd z pompą, pasek klinowy i rolki,oraz świece żarowe komplet,pompę wspomagania, olej, wszystkie filtry .
    Auto przed wymianami tak samo chodziło nierówno. Po zasięgnięciu opinii fachowca uzyskałem informację że samochod nie posiada błędów i najprawdopodobniej są to czujniki ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej lub czujnik cisnienia koło pompy wtryskowej, volvo działa bez zarzutów ma przebieg 300 tys - Tylko ma ten jeden problem. Proszę o pomoc
  • Poziom 29  
    Jeżeli chcesz to zrobić porządnie - zapraszam do Poznania. Mogę ci polecić sprawdzony warsztat specjalizujący się w Volvo. Ja swojego od lat u nich serwisuję i nie było jeszcze tematu z którym by się nie uporali. Jeżeli zainteresowany to daj na priv bo regulamin forum zabrania reklam.
  • Poziom 43  
    Nie pali ci na 5 cylindrów, jest to do zrobienia.
    Najpierw zobacz na który nie pali, testerem, lub przelewami.

Co do rozrządu to myślę że napinacz oryginalny kupiłeś.
  • Poziom 2  
    Jak wczesniej pisałem wtryski zostały wymienione na inne po sprawdzeniu przez fachowca od pomp, napinacz , rolka i pasek oryginalny kupiłem. Jak mam rozumieć to że jeden z tłoków nie ma ciśnienia i trzeba je sprawdzić . Dziekuję za radę
  • Poziom 43  
    Garet1970 napisał:
    Jak wczesniej pisałem wtryski zostały wymienione na inne po sprawdzeniu przez fachowca od pomp

Nie wierz w to.
    Garet1970 napisał:
    Jak mam rozumieć to że jeden z tłoków nie ma ciśnienia i trzeba je sprawdzić

Nikt tego nie napisał, ale możesz sprawdzić.

I musisz mieć w baku powyżej 10-15l ON bo bak tam jest specyyficzny.