Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

volvo s60 2002 D5 164 km nierówna praca silnika

Garet1970 06 May 2013 20:08 9876 4
    Garet1970
    Level 2  
    Proszę o pomoc posiadam Volvo 2,4 D5 163km i na wolnych obrotach nie zawsze ale wpada w nierówną pracę silnik, a mianowicie przez chwilę coś wibruję i jakby spowalnia silnik, lekkie dławienie lecz wskazówka obrotów stoi w miejscu. Jestem od niedawna posiadaczem tego auta, wymieniłem rozrząd z pompą, pasek klinowy i rolki,oraz świece żarowe komplet,pompę wspomagania, olej, wszystkie filtry .
    Auto przed wymianami tak samo chodziło nierówno. Po zasięgnięciu opinii fachowca uzyskałem informację że samochod nie posiada błędów i najprawdopodobniej są to czujniki ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej lub czujnik cisnienia koło pompy wtryskowej, volvo działa bez zarzutów ma przebieg 300 tys - Tylko ma ten jeden problem. Proszę o pomoc
    Piasek80
    Level 31  
    Jeżeli chcesz to zrobić porządnie - zapraszam do Poznania. Mogę ci polecić sprawdzony warsztat specjalizujący się w Volvo. Ja swojego od lat u nich serwisuję i nie było jeszcze tematu z którym by się nie uporali. Jeżeli zainteresowany to daj na priv bo regulamin forum zabrania reklam.
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    Nie pali ci na 5 cylindrów, jest to do zrobienia.
    Najpierw zobacz na który nie pali, testerem, lub przelewami.

Co do rozrządu to myślę że napinacz oryginalny kupiłeś.
    Garet1970
    Level 2  
    Jak wczesniej pisałem wtryski zostały wymienione na inne po sprawdzeniu przez fachowca od pomp, napinacz , rolka i pasek oryginalny kupiłem. Jak mam rozumieć to że jeden z tłoków nie ma ciśnienia i trzeba je sprawdzić . Dziekuję za radę
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    Garet1970 wrote:
    Jak wczesniej pisałem wtryski zostały wymienione na inne po sprawdzeniu przez fachowca od pomp

Nie wierz w to.
    Garet1970 wrote:
    Jak mam rozumieć to że jeden z tłoków nie ma ciśnienia i trzeba je sprawdzić

Nikt tego nie napisał, ale możesz sprawdzić.

I musisz mieć w baku powyżej 10-15l ON bo bak tam jest specyyficzny.