Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Compaq Presario F715OE - Laptop nagle przestał wyszukiwać sieci bezprzewodowej.

adrian-x91 20 May 2013 10:40 2466 14
 • #1
  adrian-x91
  Level 9  
  Witam.Na wstępie zaznaczę że jest to komputer znajomego, w każdym razie z tego co się dowiedziałem komputer z dnia na dzień - rzekomo bez żadnej ingerencji - przestał łączyć się z internetem (bezprzewodowo z routerem Pentagram). Router działa bo z telefonu dało się połączyć, natomiast lapek (WIN 7)zdaje się w ogóle nie wyszukiwać sieci bezprzewodowych - żadnych. W trayu jedynie informacja o braku połączeń. Internet po podłączeniu kabla działa bez problemów.

  Przełącznik na laptopie w żadnej pozycji nic nie zmienia i dalej świeci się na pomarańczowo o ile ma to jakieś znaczenie. Po instalacji sterowników brak reakcji. W Biosie nie ma (?) konfiguracji sprzętowej. W menadżerze urządzeń jest jedna pozycja : Karty sieciowe -> Kontrolery sieci NVIDIA nForce. Nie ma w trayu ikonki z poziomem sygnału ani żadnych, nawet starych połączeń bezprzewodowych jedynie szerokopasmowe przez kabel.

  Dziwna sprawa. Prosiłbym o jakieś porady.
 • #2
  Pan Szyszka
  Level 31  
  Najprawdopodobniej padła karta sieciowa. Musiałbyś ją wymienić by to sprawdzić.
 • #3
  adrian-x91
  Level 9  
  Też mi się tak wydaję ale chciałbym to jakoś zdiagnozować żeby być pewnym. Ewentualnie spróbować jeszcze czegoś, może ktoś ją przypadkiem wyłączył. Nie znam się tak na laptopach, wiem że są jakieś skróty klawiaturowe, choć na żadnym klawiszu nie ma znaczka wifi.

  No a tak czy inaczej jest opcja podłączyć zewnętrzny adapter w ostateczności.
 • #4
  Pan Szyszka
  Level 31  
  Jeśli jej nie ma w menadżerze urządzeń, to albo jest wyłączona, albo nie działa. Zdiagnozować możesz to tylko podmieniając kartę lub próbując ją włączyć... Ale skoro system jej nie wykrywa, to raczej nie działa.
 • #5
  dlpx
  Level 11  
  Miałem kiedyś coś podobnego na HP córki - trzeba było mocniej dokręcić śrubki mocujące kartę sieciową. A najlepiej, to odkręcić kartę WIFI, przeczyścić jej styki i dokładnie przykręcić spowrotem.
 • #6
  adrian-x91
  Level 9  
  Hej. Przeczyściłem dokładnie styki spirytusem ale nic to nie daje. Kontrolka jest nadal pomarańczowa co oznacza że nie działa. Może ktoś z Was wie jakie są skróty klawiaturowe do HP (włącz/wyłącz wifi)? Albo niech mi ktoś powie jak to wygląda w zdrowym kompie jeśli chodzi o menadżer zadań bo jak wspomniałem wyżej jest tutaj ten jedne wpis tylko (kontroler sieci nvidia nforce, włączony, brak konfliktów). Czy tam nie powinno być jakiegoś wpisu "wireless... "?
 • #7
  dlpx
  Level 11  
  Jeśli karty wifi brak w menadżerze urządzeń, to oznacza, że urządzenie zostało jakoś odłączone. Spróbuj jeszcze raz dokręcić kartę, a nawet położyć np. papierową podkładkę dociskową, pomiędzy kartę a klapkę.
  Dobrze jest też, kilka razy włożyć i wyjąć kartę a gniazda - aby usunąć ew. nalot.
 • #10
  DriverMSG
  Admin of Computers group
  W raporcie ani śladu karty WIFI, więc uszkodzona karta lub kontroler jej gniazda.
  Dla pewności sprawdź laptopa uruchamiając jakiś inny system, np. Linux LiveCD.

  Podaj też dokładny model karty WIFI. Spisz z jej naklejki, układu.
 • #12
  adrian-x91
  Level 9  
  Model to zdaje się "ccs094lpd0071". Na układzie napis Broadcom BCM4311

  Zamieszczam zdjęcia z obu stron. Nie mam za bardzo takiej płytki, chyba że jest gdzieś do pobrania to mogę wypalić. Nie korzystałem z tego nigdy. Mam płytę z xp ale instalacyjna, nie widziałem tam opcji uruchomienia systemu z CD.

  Compaq Presario F715OE - Laptop nagle przestał wyszukiwać sieci bezprzewodowej. Compaq Presario F715OE - Laptop nagle przestał wyszukiwać sieci bezprzewodowej.

  P.S.
  Co oznaczałoby uszkodzenie mostka? Jakie będzie najlepsze rozwiązanie w takim przypadku?
 • #13
  DriverMSG
  Admin of Computers group
  Te moduły WIFI kosztują około 30-40 zł. Niestety bez podmiany na inny lub, bez sprawdzenia tego w innym laptopie, się nie obejdzie.

  adrian-x91 wrote:
  Nie mam za bardzo takiej płytki, chyba że jest gdzieś do pobrania to mogę wypalić
  Google rękę Ci poda.
 • #14
  adrian-x91
  Level 9  
  A przepraszam bardzo jeszcze jedna kwestia Panie "BANANvanDYK" - czy takie uszkodzenie mostka może skutkować awaria całego laptopa? Bo jeżeli dokupienie zewnętrznej karty sieciowej rozwiąże doraźnie problem to może nie opłaca mi się bawić w poważniejsze naprawy. Ten laptop jest w użytkowaniu starszych osób, przez większość czasu w jednym miejscu, więc nie mają wielkich wymagań.
 • #15
  boro1234567
  IT specialist
  adrian-x91 wrote:
  A przepraszam bardzo jeszcze jedna kwestia Panie "BANANvanDYK" - czy takie uszkodzenie mostka może skutkować awaria całego laptopa?

  W przyszłości tak.