Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes C180K W203 - Wysoka zawartość CO, Lambda ok, błędy do mieszanki

Fazi 22 May 2013 15:21 3936 4
 • #1
  Fazi
  Level 17  
  Witam!

  Auto ma na wolnych obrotach 3,5% CO, ale wartość regulacji lambda oscyluje w okolicy 0% ( napięcie lambda 0,9V-1V) - sonda 5 przewodowa. Wygląda jakby sonda mierzyła niepoprawnie. Wymieniliśmy sondę i jest to samo. Na logikę mogłaby być jeszcze nieszczelność wydechu ale wygląda na szczelny. Podmieniony na wszelki wypadek ze sprawnego auta przepływomierz, sprawdzone ciśnienie paliwa, szczelność kolektora, podciśnienia itp. Auto podczas jazdy przy częściowym/pełnym obciążeniu pokazuje regulację lambda plus 20-25% (wg Star Diagnozy powinno być w zakresie -20 do +20) i po jakimś czasie zapisuje błąd nr 28 "Dopasowanie składu mieszanki przy częściowym obciążeniu" i zapala kontrolkę... Cóż to może być?
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  decybel91
  Level 41  
  Mechaniczne uszkodzenie silnika.
 • #3
  Fazi
  Level 17  
  Hmm, być może ale co dokładnie? Mieliśmy już dwa takie przypadki że był przestawiony rozrząd (uszkodzone ślizgi napinaczy oraz dolna zębatka) ale objawy były inne - jeden nie zapalał a drugi nierówno chodził na wolnych obrotach...
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  momik12
  Level 31  
  Po pierwsze lubi przegnić odpowietrzenie skrzyni korbowej(gumowy wężyk). Nie mam też przekonania do tych sterowników,i czasem tylko podmiana pomaga,. Jeżeli czytasz to Starką to porównaj wszystkie parametry a ta podaje wymagane i rzeczywiste.