logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Mercedes w202 c180 - Szarpanie, kopcenie i wysokie spalanie

tomek170891 19 Gru 2015 22:45 3972 17
REKLAMA
  • #1 15254762
    tomek170891
    Poziom 11  
    Posty: 106
    Pomógł: 1
    Ocena: 10
    Witam. Mam problem z Mercedesem jak w temacie. Mianowicie najbardziej dokuczliwe jest spalanie 13-14l. Przy dodawaniu gazu po wciśnięciu około centymetra pedału silnik strasznie zmula jakby chciał zgasnąć, później obroty i przyspieszenie płynne. Czasami też strasznie kopci. Jak stoję na parkingu i chcę cofnąć to nic nie widać przez dym, ale to rzadziej. Sprawdziłem czujniki temperatury, sondę i wszystko ok. Diagnosta pod komputerem też nie stwierdził żadnych usterek. Po ściągnięciu dolotu do przepustnicy widać że jest czysta. Podpowie mi ktoś gdzie mogę szukać przyczyny? Z góry koledzy dziękuję.
  • REKLAMA
  • #2 15254842
    adamblonsky 2012
    Poziom 19  
    Posty: 254
    Pomógł: 23
    Ocena: 48
    Napisz jaki konkretnie silnik?
    może świece,przewody? a bierze olej?
  • #3 15254882
    tomek170891
    Poziom 11  
    Posty: 106
    Pomógł: 1
    Ocena: 10
    Jest w temacie. C180. 1.8 benzyna. Świece, kable ok. Oleju nie bierze. Dym biały nie niebieski.

    Dodam że świece po wykręceniu były brązowe a jak to dziadzia mówi świece brązowe to dawka jest dobra.
  • #4 15256445
    adamblonsky 2012
    Poziom 19  
    Posty: 254
    Pomógł: 23
    Ocena: 48
    A może płyn bierze?
    dla mnie świece ok to świece prawie białe.
    może jakiś wężyk z podciśnieniem? może map sensor?
  • REKLAMA
  • #5 15257063
    tomek170891
    Poziom 11  
    Posty: 106
    Pomógł: 1
    Ocena: 10
    Jest wężyk podciśnienia na przepustnicy. Jutro sprawdzę czy otwór w przepustnicy jest drożny. Nie orientujesz się czy w przepustnicy jest jakiś potencjometr (czy coś w tym stylu), który w zależności od wychylenia klapki przepustnicy reguluje dawką paliwa?
  • REKLAMA
  • #6 15257954
    adamblonsky 2012
    Poziom 19  
    Posty: 254
    Pomógł: 23
    Ocena: 48
    Raczej musi być? rozumiem że jest linka?
  • #7 15259985
    tomek170891
    Poziom 11  
    Posty: 106
    Pomógł: 1
    Ocena: 10
    Tak. Jest linka na przepustnicy połączona z pedałem gazu. Podjechałem dzisiaj na warsztat i dmuchnąłem powietrzem w miejsce gdzie przychodzi wężyk z podciśnieniem otwór drożny. Dmuchnąłem także w wężyk na silniku "coś" się odezwało było takie tik tik tik tik... Pojechałem do domu i odziwo brak szarpania i kopcenia, aż się miło jechało. Co do spalania jeszcze nie wiem. Zatankuję i będziemy liczyć.
  • #8 15265912
    adamblonsky 2012
    Poziom 19  
    Posty: 254
    Pomógł: 23
    Ocena: 48
    Pewnie mapsensor uszkodzony a po dmuchanku mu się polepszyło. :-)
  • #9 15269633
    tomek170891
    Poziom 11  
    Posty: 106
    Pomógł: 1
    Ocena: 10
    Na dzień dzisiejszy spalanie 13.5l /100km przy normalnej jeździe. Nowe Audi R8 V10 pali tyle... Jak sprawdzić poprawność działania tego MAP sensora? Gdzie on się znajduje?
  • #10 15272481
    adamblonsky 2012
    Poziom 19  
    Posty: 254
    Pomógł: 23
    Ocena: 48
    Nie wiem jak u Ciebie ale w większości przypadków to czujnik połączony wężykiem z podciśnieniem kol ssącego.
    inaczej czujnik podciśnienia w kolektorze ssącym.
    w większości przypadków fiksuje w przypadku nieszczelności.
    sprawdź jeszcze czy serwo hamulca nie łapie lewego powietrza
  • REKLAMA
  • #11 15274980
    tomek170891
    Poziom 11  
    Posty: 106
    Pomógł: 1
    Ocena: 10
    A co ma servo hamulca do tego? Może hamować koła i dlatego takie spalanie? Dwa tygodnie temu montowałem zimówki i sprawdzałem jak koła kręcą było okej...
  • #12 15275058
    web69
    Poziom 33  
    Posty: 2147
    Pomógł: 188
    Ocena: 628
    W benzyniaku szczelność serva ma duże znaczenie.
  • #13 15277704
    adamblonsky 2012
    Poziom 19  
    Posty: 254
    Pomógł: 23
    Ocena: 48
    Czytaj ze zrozumieniem pisałem o szczelności serwa, a tak a propo to serwo nie hamuje tylko wspomaga.
  • #14 15277769
    mod22
    Poziom 28  
    Posty: 883
    Pomógł: 130
    Ocena: 312
    Proponuję sprawdzić wtryskiwacze czy któreś nie leją jak z kranu co by powodowało duże zużycie paliwa.
  • #15 15278119
    tomek170891
    Poziom 11  
    Posty: 106
    Pomógł: 1
    Ocena: 10
    Srevo sprawdzałem jest ok. Sprawdzałem szczelność podciśnienia na map sensorze jest ok. Wtryski raczej też są okej bo w E30 miałem przypadłość, że wtryski lały i było słychać. Dziś zauważyłem po wymianie akumulatora że samochód zaczął inaczej chodzić. Na starym aku ładowanie 15,8V a teraz 14,1. Znaczenie spada obciążenie alternatora. Tylko czy sam obciążony alternator możę doprowadzić do takiego spalania?
  • #16 15280608
    adamblonsky 2012
    Poziom 19  
    Posty: 254
    Pomógł: 23
    Ocena: 48
    jeśli miałeś ładowanie pow 15V to regulator w alternatorze do wymiany a aku nie ma tu znaczenia, na tym nowym też pewnie takie będzie.
  • #17 15280753
    mod22
    Poziom 28  
    Posty: 883
    Pomógł: 130
    Ocena: 312
    tomek170891 napisał:
    Wtryski raczej też są okej bo w E30 miałem przypadłość, że wtryski lały i było słychać

    Jak ty słyszysz lejące wtryski to z wszystkim powinieneś sobie poradzić.Wielkie powodzenia!!!
  • #18 15281335
    tomek170891
    Poziom 11  
    Posty: 106
    Pomógł: 1
    Ocena: 10
    Teraz napięcie ładowania jest okej. ( Miernik którym mierzyłem wcześniej właśnie się skończył. Może przez to fałszował pomiar. )
    mod22 w konkursie sarkastycznym pewnie zająłbyś jakieś zaszczytne miejsce a tu wystarczyłby komentarz "tego nie da się usłyszeć" bądź coś w tym stylu. Druga sprawa pisałem że świece są brązowe a gdyby wtryski lały było by czarno i mokro :)
    Jutro podjadę na kanał i wszystko od spodu i z góry jeszcze raz dogłębnie sprawdzę. Może pompa już się kończy na co bym najbardziej stawiał

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z Mercedesem W202 C180, który objawia się wysokim spalaniem (13-14 l/100 km), szarpaniem silnika oraz dymieniem, szczególnie przy cofaniu. Po sprawdzeniu czujników temperatury i sondy lambda, diagnostyka komputerowa nie wykazała usterek. Użytkownik podejrzewa problemy z podciśnieniem, przepustnicą oraz MAP sensorem. Po oczyszczeniu wężyka podciśnienia, objawy ustąpiły, jednak spalanie nadal pozostaje wysokie. Użytkownik rozważa również sprawdzenie wtryskiwaczy oraz alternatora, który wcześniej miał zbyt wysokie napięcie ładowania.
REKLAMA