logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Honda Civic VII- silniczek centralnego startuje, ale jest bardzo słaby

EuMe 24 Maj 2013 20:42 31290 9
REKLAMA
  • #1 12341841
    EuMe
    Poziom 14  
    Posty: 118
    Pomógł: 5
    Ocena: 48
    Witam i proszę o pomoc.
    W Hondzie 3D silniczek centralnego zamka nie zamyka drzwi. Wymontowałem cały zamek i rozebrałem mechanizm z silniczkiem. Sam silniczek po podłączeniu napięcia wykonuje parę obrotów i staje. Rozmontowałem silniczek i szczotki są OK, ale między stykami zasilania silniczka i blaszką szczotki po jednej stronie jest płytka.
    Mierzyłem płytkę miernikiem i przewodzi prąd w obie strony.
    - Czy ta płytka jest powodem słabego silniczka i jakie jest jej przeznaczenie?
    - Czy można zamontować silniczek bez tej płytki?
    Na fotce trochę widać tę płytkę.
    Dziękuję za poświęcony czas.
    Honda Civic VII- silniczek centralnego startuje, ale jest bardzo słaby
  • REKLAMA
  • #2 12346407
    EuMe
    Poziom 14  
    Posty: 118
    Pomógł: 5
    Ocena: 48
    Sam znalazłem odpowiedź i podzielę się ją z wami.
    Tajemnicza płytka (na fotce poniżej) jest rodzajem termistora, który chroni silniczek przed przeciążeniem. Niestety w moim silniczku, te zabezpieczenie było "zbyt gorliwe" i nie pozwalało na uzyskanie pełnej mu mocy.
    Zabezpieczenie leży w pudełku, a silniczek świetnie radzi sobie z otwieraniem i zamykaniem zamka.
    Miłego dnia.
    Honda Civic VII- silniczek centralnego startuje, ale jest bardzo słaby
  • REKLAMA
  • #3 12404081
    rafaello4422
    Poziom 10  
    Posty: 6
    Ocena: 8
    Witam. A czy mógłbyś pomoć w jaki sposób rozebrać drzwi i dobrać się do siłownika?
  • #4 12415056
    EuMe
    Poziom 14  
    Posty: 118
    Pomógł: 5
    Ocena: 48
    Podjąłem próbę odtworzenia czynności demontażu z pamięci. Zapewne coś pominąłem i jest nie w tej kolejności.
    Zajęło mi to ok 40 minut
    Narzędzia, to śrubokręt krzyżakowy i płaski, szczypce cienkie, klucz nasadowy (10?)

    1. Zdejmujesz zaślepkę z rączki i tam odkręcasz wkręty
    2. Podważasz dekielek z włączników sterowaniem szyby i odkręcasz kolejne (wszystkie wkręty).
    3. Zdejmujesz zaślepkę od lusterka
    4. Jak odkręciłeś wszystkie rączki, to po obwodzie tapicerki podważasz zatrzaski (chyba 8 szt.)
    5 Podnosisz do góry tapicerkę i zdejmujesz (odhaczasz) z podszybia
    6 Odchylasz lekko od strony zamka i odklejasz filię uszczelniającą, a następnie odpinasz linki i przewody elektryczne
    Honda Civic VII- silniczek centralnego startuje, ale jest bardzo słaby
    7. Jak masz odstawioną tapicerkę odpinasz cięgno od klamki zewnętrznej, wewnętrznej i od ręcznej blokady zamka, teraz odkręcasz zamek 3 wkręty z czoła drzwi

    Zrzut oka na zamek w drzwiach.
    Honda Civic VII- silniczek centralnego startuje, ale jest bardzo słaby
    8. Zdejmujesz zaślepkę i odkręcasz dolną śrubę mocującą prowadnicę szyby.
    9 Teraz najciekawsze; wkładasz rękę i podejmujesz próbę wydobycia kompletnego zamka. Jest trochę kombinowania, ale wychodzi bez odginania i gięcia.

    Zamek z siłownikiem
    Honda Civic VII- silniczek centralnego startuje, ale jest bardzo słaby

    Honda Civic VII- silniczek centralnego startuje, ale jest bardzo słaby

    Montaż przebiega w odwrotnej kolejności.

    Jak trzeba coś poprawić w tym opisie, to proszę bardzo ;)
  • REKLAMA
  • #5 12415111
    rafaello4422
    Poziom 10  
    Posty: 6
    Ocena: 8
    Zaszalałem dzisiaj i już naprawiłem jeden siłownik zanim wrzuciłeś tutorial :) A mam takie pytanie: jak rozebrałeś siłownik to czym go później kleiłeś do kupy? PS. bez tej blaszki wszystko chodzi jak trzeba :D
  • #6 12415188
    EuMe
    Poziom 14  
    Posty: 118
    Pomógł: 5
    Ocena: 48
    Fajnie, że przydał się mój ;) sposób "naprawy" poprzez usunięcie zabezpieczenia. ( to chyba niezgodne z regulaminem publikowanie takich porad ).
    Silniczek bez klejenia włożyłem do dopasowanej obudowy i nie tam sposobu na odpadnięcie szczotkotrzymacza.

    Honda Civic VII- silniczek centralnego startuje, ale jest bardzo słaby
  • #7 12415491
    rafaello4422
    Poziom 10  
    Posty: 6
    Ocena: 8
    Nie wiem bo mi się ta obudowa otwierała przy pstryknięciu zamka i skleiłem ją na gorącą gwoździem nad kuchenką gazową. Może nie wygląda to ładnie ale działa :) Mam identyczny siłownik a na allegro ciężko taki znaleźć z używki, chyba w razie czego łatwiej kupić uniwersalny
  • REKLAMA
  • #8 12416113
    EuMe
    Poziom 14  
    Posty: 118
    Pomógł: 5
    Ocena: 48
    Ok. Na ten problem otwierania obudowy wymyśliłem wkręta. Widać go na moim trzecim zdjęciu. W razie potrzeby można obudowę otworzyć ponownie.
  • #9 13925577
    lolplo2
    Poziom 9  
    Posty: 10
    Ocena: 5
    Przepraszam za odkop, jednak myślę że informacja ta będzie ważna. Wystarczy tą płytkę wyjąć i wszystko, czy należy zlutować blaszki między którymi była płytka?
  • #10 14097321
    EuMe
    Poziom 14  
    Posty: 118
    Pomógł: 5
    Ocena: 48
    Usunięcie płytki /opornika/ rozwiązuje problem silniczka centralnego zamka.
    Temat uważam za wyczerpany.

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono problem słabego działania silniczka centralnego zamka w Hondzie Civic VII. Użytkownik zauważył, że silniczek wykonuje tylko kilka obrotów po podłączeniu napięcia. Po rozebraniu mechanizmu okazało się, że w silniczku znajduje się płytka, która działa jako termistor, chroniący silniczek przed przeciążeniem. Użytkownik usunął tę płytkę, co pozwoliło silniczkowi na pełne działanie. Inni uczestnicy dyskusji podzielili się wskazówkami dotyczącymi demontażu drzwi oraz naprawy siłownika, a także metodami na ponowne złożenie silniczka. Wskazano, że usunięcie płytki rozwiązuje problem z silniczkiem centralnego zamka.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA