Witam. Moj domek jedno rodzinny ma okolo 45 lat. Elektryka nigdy nie byla wymieniana, brak uziemienia. Kiedys byl piorunochron ale przy wymianie dachu zostal zrzucony zostalo jedynie to co w ziemi. Mam zamiar zalozyc uziemienie, czy nada sie do tego uziemienie pirounochronu zalozone przez fachowca? Komputer potrafi niezle kopnac, po zaczepieniu zwyklego kabla z obudowy do uziemienia problem znika (nie kopie probowka nie swieci). Nie mam urzadzenia zeby sprawdzic rezystencji. ;/
PS: Z miejsca zejsca sie kabli jest okolo 7m do uziemienia. Mam zamair pociagnac to grubym kablem miedzianym powinien isc w ziemi bez izolacji czy nad ziemia w izolacji?
PS: Z miejsca zejsca sie kabli jest okolo 7m do uziemienia. Mam zamair pociagnac to grubym kablem miedzianym powinien isc w ziemi bez izolacji czy nad ziemia w izolacji?