Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Termet minimax - Mam ci¶nienie z ci¶nieniem co

Madey 05 Jun 2013 17:43 2517 4
    Madey
    Level 2  
    no i znowu to ci¶nienie w c.o. :/

Moj problem wygl±da tak :
    wczoraj fachowcy podł±czyli mi do mojego pieca dwu-funkcyjnego ciepła wodę.
    Rano zona krzyczy ze nie może się wykapać, schodzę do piwnicy a tam bł±d ci¶nienia wiec dolałem wody do ci¶nienia 1.1 b jak przykazali w instrukcji
    jednak po przyj¶ciu z pracy zacz±łem testować i odkręciłem wodę w zlewie i po paru minutach ci¶nienie spadło z 1.0 do 0.9

ale co mnie zastanawia? czy ogrzewanie samej wody ma wpływ na ci¶nienie w instalacji ?? w trakcie grzania wody użytkowej ci¶nienie nie wzrastało
    ale rura od zasilania instalacji tez robi sie ciepła tak jakby chciała lecieć do grzejników ? czy to normalne ? a parę cm dalej na tej rurze jest zakręcony zawór

jeszcze jedno: majster nie uszczelnił dobrze jednej rurki tej co wychodzi ciepła woda z pieca do zlewu i sobie tam pokapuje woda. czy to możne mieć wpływ na ci¶nienie instalacji c.o. ?

przepraszam za takie łopatologiczne tłumaczenie problemu.
    Wo¬nY
    Level 28  
    Masz albo nieszczelny układ grzejny, albo zapowietrzony. Ci¶nienie na kotle musi być, bo najprawdopodobniej woda użytkowa grzana jest z wymiennika ciepła i s± to dwa oddzielne obiegi. Jest to nowy kocioł? Co do ciekn±cej wody, to nie ma wpływu na spadaj±ce ci¶nienie w obiegu C.O, a to pokazuje manometr. Jednak skoro spartolili to po prostu dzwoń i niech naprawi±.
    Madey
    Level 2  
    piec ma jakies 4 lata
    a czy ta rura która idzie do grzejników wychodz±ca z pieca może sie robić ciepła podczas podgrzewania wody użytkowej ?
    Wo¬nY
    Level 28  
    Rurka może się robić ciepła, blisko pieca. Odpowiada za to zwykłe przewodzenie ciepła, zarówno samej rurki jak i cieczy w niej. Na pewno nie powinna być ciepła powiedzmy 1m od pieca.
    dareksin
    Level 16  
    Je¶li kapie z ciepłej wody "do kranu" to ci¶nienie nie powinno spadać, ale je¶li z centralnego to jak najbardziej. Trzeba naprawić nieszczelno¶ć. Układ może być zapowietrzony, trzeba odpowietrzać i uzupełnić ci¶nienie wody w układzie.