Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet minimax - Mam ci¶nienie z ci¶nieniem co

05 Cze 2013 17:43 2340 4
  • Poziom 2  
    no i znowu to ci¶nienie w c.o. :/

Moj problem wygl±da tak :
    wczoraj fachowcy podł±czyli mi do mojego pieca dwu-funkcyjnego ciepła wodę.
    Rano zona krzyczy ze nie może się wykapać, schodzę do piwnicy a tam bł±d ci¶nienia wiec dolałem wody do ci¶nienia 1.1 b jak przykazali w instrukcji
    jednak po przyj¶ciu z pracy zacz±łem testować i odkręciłem wodę w zlewie i po paru minutach ci¶nienie spadło z 1.0 do 0.9

ale co mnie zastanawia? czy ogrzewanie samej wody ma wpływ na ci¶nienie w instalacji ?? w trakcie grzania wody użytkowej ci¶nienie nie wzrastało
    ale rura od zasilania instalacji tez robi sie ciepła tak jakby chciała lecieć do grzejników ? czy to normalne ? a parę cm dalej na tej rurze jest zakręcony zawór

jeszcze jedno: majster nie uszczelnił dobrze jednej rurki tej co wychodzi ciepła woda z pieca do zlewu i sobie tam pokapuje woda. czy to możne mieć wpływ na ci¶nienie instalacji c.o. ?

przepraszam za takie łopatologiczne tłumaczenie problemu.
  • Poziom 28  
    Masz albo nieszczelny układ grzejny, albo zapowietrzony. Ci¶nienie na kotle musi być, bo najprawdopodobniej woda użytkowa grzana jest z wymiennika ciepła i s± to dwa oddzielne obiegi. Jest to nowy kocioł? Co do ciekn±cej wody, to nie ma wpływu na spadaj±ce ci¶nienie w obiegu C.O, a to pokazuje manometr. Jednak skoro spartolili to po prostu dzwoń i niech naprawi±.
  • Poziom 2  
    piec ma jakies 4 lata
    a czy ta rura która idzie do grzejników wychodz±ca z pieca może sie robić ciepła podczas podgrzewania wody użytkowej ?
  • Poziom 28  
    Rurka może się robić ciepła, blisko pieca. Odpowiada za to zwykłe przewodzenie ciepła, zarówno samej rurki jak i cieczy w niej. Na pewno nie powinna być ciepła powiedzmy 1m od pieca.
  • Poziom 16  
    Je¶li kapie z ciepłej wody "do kranu" to ci¶nienie nie powinno spadać, ale je¶li z centralnego to jak najbardziej. Trzeba naprawić nieszczelno¶ć. Układ może być zapowietrzony, trzeba odpowietrzać i uzupełnić ci¶nienie wody w układzie.