Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

termet minimax - Nadmierny wzrost ciśnienie w instalacji CO.

Kaz1965 21 Feb 2015 19:29 2499 6
 • #1
  Kaz1965
  Level 8  
  Witam
  Użytkuję od kilku sezonów piec minimax dynamic i jak dotąd było wszystko ok. Przed bieżącym sezonem dołożyłem po kilka żeberek w jednym z pomieszczeń i zaczęły się cuda wianki ?! Poprzednio miałem w instalacji 1,2 atm. i piec spokojnie dogrzewał do 75st i tak pracował. Teraz pomimo iż zamontowałem na końcach grzejników automatyczne odpowietrzniki i przed uruchomieniem odpowietrzyłem całą instalację , piec mający na zimno w instalacji 1 atm. po dojściu do temp. 70 st. pokazuje przekroczenie ciśnienia 2,8 i się wyłącza ?! Kilkakrotnie ponawiałem odpowietrzenie całej instalacji , ale bez efektu. I teraz na by piec dogrzał do 75 st. nie mogę na zimno mieć więcej niż 0,8 atm. Dodatkowo gdy używam CWU , to po chwili w pompie słychać jakby skądś zaciągnęła powietrza i mieliła je w sobie. Nie mam pojęcia co jest grane i co może powodować takie skoki ciśnienia ?
  Może ktoś ma patent na takie numery , to będę wdzięczny za podpowiedź :cry:
 • #2
  gimak
  Level 40  
  Kaz1965 wrote:
  Nie mam pojęcia co jest grane i co może powodować takie skoki ciśnienia ?

  Nie mam praktyki w tego typu instalacjach, ale wg mnie, to rozgrzane pęcherze powietrza, które siedzą gdzieś w niszach i nie są skore przemieścić się w rejon odpowietrzników.
  Nie wiem jaki jest układ przestrzenny całej instalacji, więc nie wiem gdzie mogą być te nisze, ale ich objętość musi być spora skoro przy tym wzroście temperatury, jest taki przyrost ciśnienia.
  No, a co by się stało jakbyś obniżał ciśnienie, po takim wzroście, jednocześnie odpowietrzając punkty. Przy spadku ciśnienia pęcherze będą się powiększać i może jego cześć opuści nisze i trafi do odpowietrznika, co może pozwoli je zlokalizować.
 • #3
  andrzejk77
  Level 12  
  sprawdź naczynie przeponowe
 • #4
  Kaz1965
  Level 8  
  Dopiero dzisiaj się za to wziąłem , bo w zi,ie nie chciałem kombinować.Faktycznie w naczyniu wzbiorczym nie było żadnego ciśnienia. Dopompowałem 3 atm i mam nadzieję , że teraz będzie ok. Nie sądziłem , że to takie proste.
  Dziękuję za pomoc.
 • #5
  capaci
  Level 9  
  Nie wiem jak duża to instalacja, ale standardowo w naczyniu powinna być 1 atmosfera. Pozdrawiam ...
 • #6
  Kaz1965
  Level 8  
  Instalacja jest mała na ( 45 żeberek ) a to ciśnienie podał mi gość w sklepie z piecami. Ale widzę , że będę musiał odpalić CO , żeby sprawdzić ciśnienie po nagrzaniu i ewentualnie je obniżyć. Zobaczę jeszcze co mi odpowie termet , bo w instrukcji tego nie podaje ?
 • #7
  Kaz1965
  Level 8  
  Miałeś rację. Cytuję odpowiedź serwisu termetu: "Ciśnienie w naczyniu przeponowym powinno być w granicach 0,8-1 bar". Już obniżyłem a za informację dziękuję i pozdrawiam