Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE40EH5020W - Nie można podłączyć TV z komputerem

lamozord 16 Cze 2013 15:53 1443 5
  • #1 16 Cze 2013 15:53
    lamozord
    Poziom 8  

Witam
    Ostatnio postanowiłem, że podłącze TV ( Samsung UE40EH5020W ) do komputera. Kupiłem kabel hdmi ( 1.4 10m ), do tego przejściówkę hdmi>dvi, z racji tego, że moja karta graficzna (radeon 4870) ma tylko wyjścia dvi. No i wszystko byłoby spoko, tylko po podłączeniu tego, TV pokazuje brak sygnału. Pomyślałem, że to może wina kabla, bądź przejściówki, ale przyniosłem drugi TV ( Samsung LE37C530 ) i po podłączeniu wszystko śmiga wzorowo. Co może być przyczyną tego, że na jakby na to nie patrzeć nowszym TV to nie działa, a na starszym problemów brak?

0 5
  • #2 16 Cze 2013 19:23
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

A czy w ustawieniach karty graficznej zrobiłeś ponowną kalibrację i wykrywanie innego tv?.

0
  • #3 16 Cze 2013 22:28
    anmedia
    Poziom 39  

lamozord napisał:
    Co może być przyczyną tego, że na jakby na to nie patrzeć nowszym TV to nie działa, a na starszym problemów brak?

Skoro nie dziala w jednym TV to problemu szukalbym w samym TV. Pozycz od kogos odtwarzacz dvd lub bluray (najlepiej bluray -wiecej opcji konfiguracji i dziala w pelnym fullHD) i polacz do tego samego gniazda HDMI. Jesli zadziala szukaj problemu w ustawieniu karty graficznej jesli nie TV do naprawy.

0
  • #4 17 Cze 2013 12:24
    lamozord
    Poziom 8  

Wejście hdmi w TV jest sprawne na 100%, bo ps3 działa bezproblemowo. Dodatkowo po podłączeniu drugiego komputera do TV, działa. Czyli wygląda na to, że mogę podłączyć mój TV do komputera tylko nie mojego i mogę podłączyć mój komputer do TV, tylko nie do mojego TV.
    Pytanie za 100 punktów brzmi, co pozmieniać w ustawieniach, żeby to śmigało? Ewentualnie jak wyzerować te ustawienia?

0
  • #5 17 Cze 2013 12:28
    anmedia
    Poziom 39  

lamozord napisał:
    Pytanie za 100 punktów brzmi, co pozmieniać w ustawieniach, żeby to śmigało?

Zacznij od sprawdzenia czy karta wspiera HDCP. Jesli tak, to ustawiaj od rozdzielczosci 720x576 50Hz. Jesli zadziala zmieniaj wartosci. Sprawdz w karcie graficznej czy zostal wykryty TV.

0
  • #6 18 Cze 2013 09:47
    lamozord
    Poziom 8  

Postawiłem system od nowa i nadal to samo. Komputer widzi TV, bo na liście normalnie wyświetla mi monitor nr 2 Samsung, ale obrazu jak nie było tak nie ma.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo