Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Golf IV 1,9 SDI - Nastawnik dawki paliwa, szarpie!

arrrturek 20 Jun 2013 20:01 6855 9
    arrrturek
    Level 11  
    Witam Mam problem z golfem IV 2001r 1.9 SDI zaczne od tego ze wywala błąd " Nastawnik Dawki paliwa, Górna wartość końcowa 17970 i oczywiście mruga kontrolka od świec żarowych. Nastawnik wymieniony, po regeneracji, problem dalej występuje, 2 dni temu założyłem pompę wtryskową kompletną z nastawnikiem od sprawnego auta 100% dobra lecz po zamontowaniu do mojego golfa nadal wywala błąd i silnik szarpie podczas jazdy i na biegu jałowym powyżej 2tys obrotów.. Dziś prześwietliłem poczyściłem wiązkę, niby wszystko ok z przewodami, co może być przyczyną? Pomóżcie bo już mi się pomysły skończyły
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Waldemar z Kaszub
    Level 29  
    Skoro nie pompa winna to może ' lejący " wtryskiwacz. Auto nie dymi przypadkiem ?
    arrrturek
    Level 11  
    Kąt wtrysku ustawiony, wtryskiwaczy nie sprawdzałem, a jak zaczyna szarpać to wtedy dymi na czarno i to bardzo mocno,, a jak przerywa to prawie dymka nie widać.

Dodano po 2 [godziny] 22 [minuty]:

Wtryskiwacze już sprawdzone, wtrysk sterujący podmieniłem ze sprawnego auta i nadal to samo, powyżej 2tys obr szarpie silnikiem i mocno dymi.
    arrrturek
    Level 11  
    I co nikt więcej nie pomoże? Może wina leżeć po stronie sterownika silnika?
    Waldemar z Kaszub
    Level 29  
    Ja bym mimo wszystko zaczął szukać problemu w wtryskiwaczu. To dymienie też by na to wskazywało.
    arrrturek
    Level 11  
    Wtryskiwacze sprawdzone były przyżądem ustawione są na 210 Bar.
    arrrturek
    Level 11  
    Problem rozwiązany, temat zamknięty.
    andrend
    Level 26  
    Kolego pytałeś, my opowiadaliśmy, to pochwal się co było przyczyną, chyba by wypadało.
    arrrturek
    Level 11  
    Uszkodzony sterownik silnika.