Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vu-meter - podłączenie go do wzmacniacza o wyjściu różnicowym

23 Cze 2013 15:15 2172 4
 • Poziom 10  
  Witam wszystkich, chciał bym podłączyć 3 wskaźniki wysterowania, do wzmacniacza TDA8510J (tak jak na schemacie). Dwa z nich mają wskazywać poziom prawego i lewego kanału i trzeci ma wskazywać poziom wyjścia trzeciego głośnika (basowego).
  Na obecną chwilę, mam podłączone dwa wskaźniki prawego i lewego kanału, które działają niezawodnie ale jak podłączam trzeci do wyjścia na głośnik basowy to wskaźnik świeci się pełną linijką mimo że do całości nie jest doprowadzony żaden sygnał audio. Sam wskaźnik działa dobrze, gdyż podłączony do prawego lub lewego kanału działa poprawnie. Wskaźniki wysterowania są zbudowane na aplikacji układu AN6884 i wszystkie działają poprawnie. Zasilanie wskaźników jest podłączone do stabilizatora LM7805 który jest podłączony do wyjścia mostka Graetza, który również prostuje prąd na elektronikę wzmacniacza. Proszę o pomoc w znalezieniu sposobu podłączenia trzeciego wskaźnika (trzeciego głośnika od basu) tak by on wskazywał poziom wyjścia na ten głośnik. Pozdrawiam

  Vu-meter - podłączenie go do wzmacniacza o wyjściu różnicowym
 • Poziom 25  
  Dołóż niewielkie obciążenie na wejściu wskaźnika
  Separacja DC z wyjścia TDA takim samym kondensatorem jak te dwa wyżej i powinno być OK
 • Specjalista elektronik
  Sprawdź (nota katalogowa), jaką impedancją źródła sygnału akceptuje ten wskaźnik, żeby nie osłabiał za bardzo sygnału i daj taki opornik między jego wejście, a masę; między to wejście, a głośnik daj kondensator, ale nie jakiś 1000uF, bo to za dużo, a tak, żeby iloczyn oporności tego opornika i pojemności tego kondensatora dawał ze 20ms (może być nieco więcej, raczej nie przekraczaj 50ms - może np. 10k i 2uF?). Chyba, że (bardziej dla bajeru, niż rzeczywistej potrzeby) chcesz zrobić wejście różnicowe - łatwo, jeśli ten wskaźnik wysterowania ma takie (ale i wtedy potrzebne są dwa kondensatory); jak nie ma, to np. użyć wzmacniacza operacyjnego.