Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch TCA 5809 - świeci się przycisk eco i symbol pokrętła

28 Jun 2013 17:10 2475 2
 • Level 2  
  Witam serdecznie użytkowników forum.

  Z Waszej wiedzy jako anonim korzystam już kilka ładnych lat za co jestem wdzięczny ( ostatnio wymieniałem szczotki w silniku pralki electrolux a wcześniej kondensatory w monitorze). Tym razem jednak nie mogę poradzić sobie z ekspresem Bosch TCA 5809. Po włączeniu zaczyna migać przycisk ECO i zapala się dioda pokrętła. ok - przekręcam pokrętło leci wartkim strumieniem ciepła woda i pulsuje dioda pokrętła. Po skończeniu gaśnie dioda. Przekręcam pokrętło i zapala się dioda pokrętła. Przepuściłem w ten sposób kilka litrów wody i nie pomogło.
  Jestem w kropce. ( ekspres rozkręcony w pokoju na stole )
  [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Helpful post
  Level 11  
  Sprawdź przepływomierz. Zlicza on ile wody przepływa przez ekspres. Komunikat który pokazuje to odpowietrzenie wyskakuje on w momencie braku przepływu wody podczas pracy pompy(impulsy przepływomierza). Jeżeli woda leci o mimo to nie odpowietrza się to prawdopodobnie przepływomierz nie podaje impulsów do elektroniki. Sprawdź styki ewentualnie impulsy pod oscyloskopem. Pozdrawiam
 • Level 2  
  Wczoraj odpiąłem przepływomierz od elektroniki i włączyłem ekspres.
  Objaw jest ten sam co może świadczyć że jest on przyczyną usterki.
  Włożyłem przepływomierz do odkamieniacza i zobaczę czy to coś pomoże.

  Dodano po 2 [godziny] 41 [minuty]:

  Dziękuję bardzo za trafną diagnozę. Faktycznie, przyczyną awarii był przepływomierz. Na szczęście, udało się go reanimować poprzez zastosowanie potężnej dawki środka odkamieniającego, tylko na ten element. Przepływomierz był zakamieniony, pomimo regularnego odtłuszczania i odkamieniania całego ekspresu, zgodnie z zaleceniami producenta. Niebawem cała rodzina zasiądzie do pierwszej kawy.