Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch TCA5309 - Migają kontrolki kawa duża/mała i świeci się kontrolka zaworu sp

04 Sty 2019 13:05 399 7
  • Poziom 18  
    Dzień dobry.

Na co dzień zajmuję się systemami alarmowymi i naprawą drukarek, bardzo proszę kolegów o pomoc z naszym firmowym ekspresem do kawy.

To ekspres Bosch TCA 5309, zawiesił się i migają kontrolki kawa duża/mała i świeci się czerwona kontrolka zaworu spieniacza.
    Po odkręceniu zaworu leci wrzątek, ale po zakręceniu sytuacja wraca do punktu wyjścia.
    Po wyłączeniu i ponownym włączeniu do sieci potrafi zapalić kontrolkę kawa+ i kontrolkę pary.

Bosch TCA5309 - Migają kontrolki kawa duża/mała i świeci się kontrolka zaworu sp Bosch TCA5309 - Migają kontrolki kawa duża/mała i świeci się kontrolka zaworu sp Bosch TCA5309 - Migają kontrolki kawa duża/mała i świeci się kontrolka zaworu sp

Proszę o podpowiedź co oznaczają te kody błędu...

• Specjalista AGD
    No to wygląda jakby posłuszeństwa odmówił przepływomierz.

• Specjalista AGD
    Nie droga sprawa.
    Naprawdę nie znam twoich umiejętności- dla mnie to błahostka, tyle ze dla mnie to codzienność.
    W googlach można takowy przepływomierz kupić ale warto było by go sprawdzic, bo moja podpowiedz jest hipotetyczna.
    W przepływomierz jest czujnik halla a jak to sprawdzić to już mnóstwo w internecie informacji jest..
  • Poziom 18  
    Bardzo koledze dziękuję.

Znalazłem w google taki czujnik:
    https://north.pl/karta/przeplywomierz-do-eksp...do-kawy-bosch-tca5309-01,K3X-2C-ZMMF-4HR.html

Czy o niego chodzi?

Wiem już gdzie szukać, z tego co wiem jest po lewej stronie pod zbiornikiem wody.

Jak już się do niego dobiorę to dam znać.

Ciąg dalszy...

Przepływomierz wyjęty, w środku koło pomiarowe obraca się bez zacięć. Nie ma śladów kamienia.

Sprawdziłem go w następujący sposób:

Przepływomierz posiada trzy zaciski:

środkowy GND
    # - wyjście impulsów
    + - zasilanie 5V

Po podłączeniu zasilania z zasilacza zewnętrznego i podłączeniu oscyloskopu do GND i #, podczas dmuchnięcia w przepływomierz nie pojawiają się impulsy. Podczas pracy bez przepływu, na wyjściu pojawiają się różnego rodzaju śmieci.

Czy to jest wystarczający dowód na to, że jest martwy?

• Specjalista AGD
    Lukasz3232 napisał:

Czy to jest wystarczający dowód na to, że jest martwy?

Wystarczający ;)
  • Poziom 1  
    spróbuj w firmie Pordel - zajmują się elektroniką, powinni pomóc
  • Poziom 18  
    Niestety, wymiana przepływomierza nie pomogła. Prawdopodobnie do biura kupimy nowy sprzęt.

Proszę o podpowiedź co nowego wybrać w cenie do 1500 zł. Robimy do 5 kaw dziennie. Ten Bosch sprawował się znakomicie przez wiele lat.

Ewentualnie może ma ktoś coś fajnego z używanych, który będzie jeszcze długo służył?

Liczę na rady profesjonalistów.