Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi 2,5 tdi - jak skutecznie zabezpieczyć przed kradzieżą?

05 Mar 2005 19:19 2004 7
  • Poziom 13  
    Zabezpieczam samochody przed kradzieżą i w tym aucie z 94 r po odcięciu przewodów paliwowych zasilania i nadmiaru silnik chodzi ok 9 min. a można nim przejechac prawie 4 km. Odcięcie elektro zaworu nic nie da bo akumulator jest łatwo dostępny i w odkegłości ok 0,5m. Poradżcie jak go zabezpieczyć nie koniecznie elektronicznie ale skutecznie
  • Metal Work Pneumatic
  • Poziom 16  
    witam mam kolegę który zakładał do diesli oprucz odcięcia zaworu siłownik z centrlnego zamka, zamiast linki do otwierania pokrywy silnika siedzi siłownik , który ma ukryty włącznik . Teoretycznie pokrywe można otworzyć wtedy tylko ,,łomem,, a więc z pod maski złodziej nie odpali .
  • Metal Work Pneumatic
  • Poziom 34  
    Możesz użyć przyżądu o nazwie " dyby" na pedały hamulca i sprzęgła, trochę uciążliwe ale za to skuteczne.
  • Poziom 15  
    WItam Masz racje po odcieciu napiecia do elektrozaworu na pompie silnik normalnie zapala ale o ile dobrze pamietam wkreca sie tylko do 2500 obr czy cos takiego....Tu nie jest tak prosta sprawa jak w starego typu diestach pompa jest tu elektronicznie sterowana i stad te problemy....Ja robilem takie cos w Lt 35 z tym samym silnikiem... Pod siedzeniem kierowcy byly dwa przekazniki........ Po wyjeciu jednego z nich (juz dobrze nie pamietam bylo to dosc dawno) samochod przestal krecic rozrusznikiem lub krecil i nie chcial sie uruchomic (rzadany efekt) tylko nie wiem gdzie moga sie one znajdywac w audi.... To co ja robilem to bylo tylko odciecie zaplonu i dziala ono znajomemu do dzis.... Pozdrawiam peugeot81

Dodano po 5 [minuty]:

......jeszcze jedna rzecz o ktorej zapomnialem napisac apropos tego przekaznika wzialem "zabralem"mu sterowanie przez co oczywiscie przekaznik sie nie zalaczal i w efekcie nie dal sie urochomic. Pozdrawiam jeszcze raz peugeot81
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Ja zakladalem elektrozawor na przewod zasilajacy zaraz za zbiornikiem. Niestety to "czarna robota", musisz wleźć pod auto ;)
    Poza tym koniecznie przed el-zaworem zamontuj filtr bo szybko przestanie dzialac po tankowaniu w Polsce. Wazne zeby ukryc jak to mozliwe przewody zasilajace cewke zaworu ;)
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Wbrew pozorom zabezpieczenie takiego silnika jest proste.Najlepszy sposób to odcięcie zasilania "po stacyjce 15"na przewodzie doprowadzającym zasilanie do komputera.Mam za mało danych,ale znajdz w pinach komputera przewód czarny.Po przekręceniu stacyjki powinno sie pojawić napięcie.Ten przewód możesz podłączyć bez obaw na jakiekolwiek uszkodzenie pod rozłączenie zapłonu.Mail rocaria(malpa)o2.pl
  • Poziom 24  
    Jeśli interesuję cię dobry sposób odezwij się do mnie na gg albo napisz.
    Temat ten nie powienien byćdostępny dla wszystkich.
  • Poziom 13  
    Dzięki wszystkim za pomoc ale rada Herosa jest najskuteczniejsza nie będę pisał co i jak bo moim celem jest zabezpieczenie aut przed kradzieżą