logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Radio do 300 zł z jakością dźwięku jak Pioneer 9800BT?

Jakub365 17 Lip 2013 21:05 1152 6
REKLAMA
  • #1 12533102
    Jakub365
    Poziom 20  
    Witam,
    Posiadam ww radio, lecz chcę je sprzedać ponieważ już nie jestem takim maniakiem car audio:)Planuję zakup czegoś tańszego ok.300zł używka. Bardzo podobała mi się jakość dźwięku z tego radia, zresztą od zawsze miałem pioneerki, kiedyś kupiłem clariona vrx 888rbt, ale jakość dźwięku była tragiczna, więc się go pozbyłem. Używam funkcji loudness oraz różnych podbić basu nie wiem, ale wtedy dźwięk jest dla mnie miły dla ucha, więc w sumie tego oczekuję od radia:) Kilka lat temu byłem posiadaczem P6900ID i byłem z niego zadowolony, ale mi skradziono:( zastanawiam się ponownie nad tym radyjkiem, lecz czekam na wasze sugestie:) Byłoby mi miło gdyby radio posiadało mi 2 wejścia na JACK, oraz sterowanie subwooferem, korektor graficzny i w sumie brakowało mi zawsze wejścia USB, wpinając JACKA do telefonu jakość dźwięku była słaba! Więc podsumowując bardziej zależy mi na dźwięku takim nasączonym bajerami z różnymi podbiciami basu oraz wysokich tonów. Podobno ten clarion, którego posiadałem jest bardzo udanym modelem i daję czysty dźwięk, ale to nie mój gust:)
  • REKLAMA
  • #2 12533228
    powalla
    Moderator CarAudio
    Jakub365 napisał:
    wpinając JACKA do telefonu jakość dźwięku była słaba!


    Jakub365 napisał:
    Używam funkcji loudness oraz różnych podbić basu nie wiem, ale wtedy dźwięk jest dla mnie miły dla ucha,

    Jakub365 napisał:
    zależy mi na dźwięku takim nasączonym bajerami z różnymi podbiciami basu oraz wysokich tonów.


    Jakub365 napisał:
    Podobno ten clarion, którego posiadałem jest bardzo udanym modelem i daję czysty dźwięk, ale to nie mój gust:)


    Idź do MediaMarkt i pomęcz te bidne, Bogu ducha winne głośniki przesterami, a dobierzesz najlepiej brzmiące radio . DLA SIEBIE najlepsze, bo inni pewnie nawet korektora nie dotykają , nie mówiąc już o bassboostach i loudnesach które niszczą efekty pracy realizatora dźwięku płyty) .
  • REKLAMA
  • #3 12533262
    Jakub365
    Poziom 20  
    W takim razie po co są robione korektory, procesory dźwięku, bassboosty itp? Wydaję mi się, że pioneer to jest radio, które właśnie mnie zadowoli i tu zmierzam ku 6900ID, słyszałem, że sony też daję podobny efekt dźwiękowy i może uda mi się coś wyrwać z USB?
    Odpowiesz mi jeszcze dlaczego podpinając urządzenie do radia poprzez aux, jakość dźwięku jest dużo gorsza niż jak podpinając pendriva?
  • REKLAMA
  • #4 12533287
    powalla
    Moderator CarAudio
    Będzie grać tak jak na to pozwoli wpięte źródło , a co do procesora , to chyba nie wiesz po co on jest wbudowany ...czytałeś o korekcji czasowej i aktywnej zwrotce? Wiesz po co korektor? Nie , nie po to by podbijać cokolwiek lecz po to by można było obniżyć pewien zakres pasma aby wyrównać brzmienie ... aaa zapomniałem że Ty wolisz jak wszystko gra na maxa .

    PS: kup wzmacniacz do napędu głośników, a zobaczysz, że wystarczy zapodać solidne 50W na solidnie osadzony głośnik aby nie było potrzeby męczyć głośniki wszelkimi podbijaczami
  • #5 12533363
    Jakub365
    Poziom 20  
    Posiadam Rx44 do skrzyń basowych, na przód mam JBL 75.4 i zawsze potrzebowałem loudness:)
  • REKLAMA
  • #6 12534011
    bogus1984
    Poziom 26  
    Czyli pierwsza odpowiedź Powalli powinna Ci wystarczyć... Podbijanie pasm, bassboosty, loudy - to wszystko sztuczne podbijanie pasm i z jakością nie ma nic wspólnego. Jakość dla Ciebie to dużo basu ? Dlaczego kiepska jakość poprzez Aux czy USB ? Bo MP3 też nie ma nic a nic wspólnego z jakością, tym bardziej te zrobione na 128 kbps, na 320 słychać, że pasmo jest obcięte. Dlaczego na radiu słuchając MP3 ciężko mi odwinąć na maxa głośność radia, a na audio CD mogę to zrobić ? Bo MP 3 to ogólnie sporo syfu... Sony i dobra jakość za 300 ? Powodzenia życzę, raczej otrzymasz nienaturalnie grające radio, które gra piszczącymi wysokimi i płytkim, tekturowym basem.
  • #7 12535812
    Jakub365
    Poziom 20  
    Tylko mi odpowiada jakość mp3 z płyty chodzi o to jak podpinałem tel przez aux grało strasznie cicho i dźwięki były męczące dla ucha. Postanowiłem kupić ponownie p6900ib, lecz nie ukrywam bardziej zadowole się czymś co zagra podobnie, a dodatkowo będzie wyposażone w USB. Doradzicie mi coś takiego nie komentując już ze mp3 jest tragiczne i liczy się tylko audio ;-)
REKLAMA