Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co to za diody? Jakie parametry posiadają diody Zenera C15V i C12V?

10 Mar 2005 20:09 3188 14
  • Poziom 20  
    Witam!! może mi powiedzieć jakie parametry maja posiadać te diody zenera :C15V i C12V szukałem ich na necie w sklepach elektronicznych bez skutku nigdzie nie ma takich oznaczeń ....załączam jeszcze schamacikCo to za diody? Jakie parametry posiadają diody Zenera C15V i C12V?
    THX za wszelka pomoc:) Narax[/url]
  • Poziom 23  
    No wiec te diody to faktycznie jakies cuda techniki, a dostaniesz je w każdym sklepie ;) Nie wiem o co chodzi z tym C, ale 12 i 15 to napięcie przebicia tych diod. Kup zwykłe zenery 12 i 15 voltowe i bedzie smigało.
  • Poziom 30  
    C oznacza dopuszczalną odchyłkę wartości napięcia czyli tolerancję. Litera C to 5% a D to 10%.
  • Poziom 42  
    ATSD to kogo oni teraz w sklepach elektronicznych zatrudniają? Meneli z łapanki? Toż posiadając minimalną praktykę wie się, że oznaczenie Cxx jest oznaczeniem napięcia diody Zenera.

RoMan
  • Poziom 20  
    Dzięki a co z mocą jaka sie na nich wydzieli jak ją dobrać?? byle żeby nie było za mała??
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Wystarczą najczęściej stosowane zenerki o mocy około 0,25W.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Panie -Roman-ie jak to kogo? "Spycjalistów". Z profilu wyczytałem Opole, to radzę przespacerować się do sklepu z częściami, w suterenie, na M.. i spytać o coś sprzedającą tam pannę. Dobra zabawa murowana...
  • Poziom 27  
    Nie tylko w Opolu trafiają się takie rewelacje.
  • Poziom 39  
    zgadzam sie...
    Czasami nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać, czy jak...
    W końcu taki sklep to nie warzywniak...
    No ale najczęściej pozostaje nie wdawać się w dyskusje, które i tak do żadnych konstruktywnych wniosków nie doprowadzą...
    Ale są oczywiście wyjątki...
    Ale przynajmniej jest wesoło. Z lepszych numerów tej panny, to sprzedawanie kabli połączeniowych komórka - komp na metry :D
  • Poziom 18  
    kogo zatrudniają, tego który godzi sie na mniejszą pensję, Trzecie Prawo witka17 (pochodna prawa Kopernika): Gorsi, lecz mniej wymagajacy pracownicy, wypierają z rynku pracy lepszych.
    W tym przypadku to chyba chodzi o "wszystkich krewnych i znajomych królika" (nie wiem skąd ale znam takie właśnie powiedzenie).
  • Poziom 20  
    No to chyba nam się wątek gdzieś zatracił:):D
    Ale panowie Press i piórko udzielili już odpowiedzi. Zresztą ze chematu nawet by pasowały takie właśnie parametry.