Witam,
W związku z tym, że nauka elektroniki w technikum na chwile obecną składa się tylko i wyłącznie na dosyć męczącą teorię bardzo zależałoby mi na tym, żeby ktoś w miare cierpliwości wytłumaczył mi budowe schematu (od strony praktycznej) którego schemat wstawiam poniżej.
Jest to wzmacniacz napięcia zmiennego.
Generalnie chodzi mi o zrozumienie dlaczego rezystor R4 znajduje sie w tym miejscu w ktorym sie znajduje, jakie jest jego zadanie.
Takie same pytania nurtują mnie odnośnie elementów C1, C2, C3, RL i R3...
Byłbym wdzięczny gdyby ktoś pomógł mi połączyć teorie i wzory, które non stop chłone z czystą praktyką (czego niestety w tej chwili na lekcjach nie ma.. ;( )
W związku z tym, że nauka elektroniki w technikum na chwile obecną składa się tylko i wyłącznie na dosyć męczącą teorię bardzo zależałoby mi na tym, żeby ktoś w miare cierpliwości wytłumaczył mi budowe schematu (od strony praktycznej) którego schemat wstawiam poniżej.
Jest to wzmacniacz napięcia zmiennego.
Generalnie chodzi mi o zrozumienie dlaczego rezystor R4 znajduje sie w tym miejscu w ktorym sie znajduje, jakie jest jego zadanie.
Takie same pytania nurtują mnie odnośnie elementów C1, C2, C3, RL i R3...
Byłbym wdzięczny gdyby ktoś pomógł mi połączyć teorie i wzory, które non stop chłone z czystą praktyką (czego niestety w tej chwili na lekcjach nie ma.. ;( )