Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki przedwzmacniacz na e88cc

Bielak_solid 12 Mar 2005 17:05 11039 12
Altium Designer Computer Controls
    Bielak_solid
    Level 14  
    Znalazłem stronke z przedwzmacniaczami
    1) http://audioton.republika.pl/preamp-nr3.html
    2) http://audioton.republika.pl/preamp-wk.html
    Mam zamiar zrobić jeden z nich ale nie wiem który będzie lepiej chodził. Czy ktoś może robił taki układ? Który wg. was lepiej będzie przetwarzał dźwięk? Zastanawiam się jakie najmniejsze trafo mógłbym zastosować.Mam 9w ale chyba będzie się mocno grzało. Co wy na to? Ewentualnie przewine większe 50w

Może bys oddzielał wypunktowanie od linków ? Tremolo (poprawiłem
  • Altium Designer Computer Controls
    front247
    Level 14  
    polecam oba preampy
    ja zrobilem ten pierwszy,rezultaty wysmienite
    zero problemow z dzialaniem ,montazem pitd a jestem poczatkujacy
    zrobilem tez bufor z malymi modyfikacjami -bajka
    polecam
    jesli moge cos zasugerowac to polecam lampe sovteka 6922,lub e88cc siemensa-wyborne brzmienia.pozdrawiam
  • Altium Designer Computer Controls
    Bielak_solid
    Level 14  
    to znaczy zrobiłeś preamp nr 1 czy 3(chodzi o numery preampów na stronie audiotonu)? Ja jestem w posiadaniu 2 nowych e88cc. A te małe trafo wyrobi jak sądzisz? Powinno wyrobić ale boje się że się zagotuje
    Bielak_solid
    Level 14  
    Stary dzięki ale to są przedwzmacniacze przystosowane do gitar a ja szukam czegoś do słuchania zwykłej muzyki
    kk84
    Level 18  
    Witam.

Bielak, masz głowe na karku ? sądze, że tak. Więc w czym problem z przystosowaniem układu pod swoje potrzeby ?. Dajesz te lampy które masz, zmieniasz punkt pracy i voila. Co z tego, że gitarowy ? przeszkadza Ci to ?. Nie patrz na układ regulacji barwy dźwięku. Jak chcesz normalny preamp z tego mieć, to potencjometr Volume dajesz przed pierwszą lampą i po sprawie :).

Vault, każdy lubi co innego, Ty Baxandalla, Ja Fendera :).
    Bielak_solid
    Level 14  
    Mam jeszcze jedno pytanko:
    Czy zastosować układ opóźnionego załączania? Niestety jak na razie mam znim najwięcej problemów bo nigdzie nie moge znaleźć ciekawego układu nie kożystającego ze zwykłego przekaźnika. Jak złoże wszystko do kupy to wrzuce fotki może ktoś będzie chciał to zobaczyć:-P
    MichałKob
    Level 20  
    A jak z małymi pentodami mocy (EcL 86, EL84, EL86, PL841, 6P14P i innych) i triodami średniej mocy (np. 6H6P) można dać układzik do "plate voltage delaying"?

I mała dygresja, dość istotna: Czy lampa która nie ma podanego napięcia anodowego, a żarzy się jej włókno zużywa się wogóle (wydzielanie gazu z rozgrzanych elektrod), czy poprawia się jej stan (gorący getter pochłania gazy resztkowe) ?? W takich warunkach pracują np. lampy głowic UKF w starych radiach (Światowid, Klawesyn, Capella i maaaasa innych...), i lampy stopni wejść mikrofonowych w piecykach, kiedy używamy wejścia o mniejszej czułości.

Co to jest HEADROOM? Łebski pokój? ;) nie gram na gitarce i nie wiem co to jest.
    kajiek
    Level 12  
    "Stary dzięki ale to są przedwzmacniacze przystosowane do gitar a ja szukam czegoś do słuchania zwykłej muzyki"

Czesc,
    Korzystajac z moich doswiadczen zapoznaj sie z tym rozwiazaniem.
    Wykonalem ten uklad i jak na Twoje potrzeby wydaje mi sie ,ze to rozwiazanie idealne.Odsluch muzyki z CD idealny, a uniwersalnosc ukladu to
    wzmacniacz sluchawkowy zasilany napieciem 24V DC (400mA).
    Ja skorzystalem z gotowej pcb( dwustronna).
    Mam nadzieje ,ze informacje te beda pomocne w rozwiazaniu Twojego
    problemu.
    Pozdrowienia,
    K
    Attachments: