Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugot Partner 1.8 XU7JB 1999r - Wysoka temperatura silnika

10 Wrz 2013 10:35 1599 2
  • Poziom 15  
    Witam,
    Mam problem z przegrzewającym się partnerem. Wentylator załącza się zbyt późno, zaraz przed wejściem wskazówki na czerwone pole. Wyłącza się mniej więcej gdy wskazówka pokazuje 3/4 skali. Auto ma klimatyzację i dwa wentylatory.
    Gdzie szukać czujnika załączającego wentylator? Jakie ten czujnik powinien mieć wskazania dla danej temperatury i jak wygląda schemat sterowania wentylatorami w zależności od temperatury płynu?
    Samochód to peugeot partner 1.8 XU7JB z 1999 roku
  • Poziom 1  
    witam od niedawna posiadam taki sam samochód ten sam silnik i mam ten sam problem . czy może już go rozwiazałaś
  • Poziom 15  
    Jeśli to komuś pomoże (trochę czasu minęło, coś mogłem podkręcić)
    U mnie problemem był uszkodzony jeden z wentylatorów (szczotki) . Przy około 90 stopniach oba wentylatory zaczynają pracować w połączeniu szeregowym, jeśli temperatura rośnie dalej łączone są równolegle. Zawsze mają pracować 2
    Sterownik od wentylatorów znajduje się w lewym przednim nadkolu od wewnątrz, natomiast przekaźniki łączące znajdują się w obudowie wentylatorów pomiędzy nimi.
    Miałem kiedyś problem z partnerem 1.4 b, wentylator załączał się jak wskazówka była już na czerwonym. Problem leżał w termowłączniku wentylatora wkręconego w chłodnicę (galareta powstała z płynu chłodniczego tak go zakleiła że włączał się zbyt późno).
    Trzeba pamiętać że te układy wymagają odpowietrzania (silnik, chłodnica, nagrzewnica)