Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

john deere dps4045 - Pompa rotacyjna stanadyne, zwiększenie dawki paliwa

15 Wrz 2013 11:29 19626 14
  • Poziom 1  
  • Poziom 32  
    W turbodieslu pompa ma ciśnieniowy siłownik zwiększający dawkę proporcjonalnie do ciśnienia doładowania.
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Na rysunku w pierwszym poście masz układ zmiany kąta wtrysku i tą śrubą zmienisz charakterystykę zmian kąta wtrysku.
    Jak zwiększysz dawkę to przy rozpędzaniu będzie dymił na czarno.
  • Poziom 1  
  • Poziom 14  
    Witam.

Mam problem z renówką 90.34TX silnik mwm d226-4. A mianowicie naprawiana była pompa wtryskowa i wstawiane nowe końcówki wtrysków po czym ciężko zapala a następnie na najniższych obrotach puszczając sprzędło na najniższym biegu silnik przygasa prawie że gaśnie... Może wiecie czego to może być wina??? Tak samo jak jest zimny po odpaleniu puszczając pedał gazu gaśnie..
  • Poziom 1  
  • Poziom 14  
    Pompka zasilająca jest wymieniona na nową bo przepuszczały już zaworki..
  • Poziom 14  
    Witam

Mam pytanie, do czego śłuży ta regulacja w pompie?? john deere dps4045 - Pompa rotacyjna stanadyne, zwiększenie dawki paliwa
  • Poziom 2  
    john deere dps4045 - Pompa rotacyjna stanadyne, zwiększenie dawki paliwa john deere dps4045 - Pompa rotacyjna stanadyne, zwiększenie dawki paliwa

mam takie same objawy w swoim John Deere 3300 nie dymi tylko jak by był stłumiony nie ma siły mielić kołami i gaśnie mimo małego biegu .

Dodano po 1 [minuty]:

@gromleon

Dodano po 4 [minuty]:

gromleon napisał:
    Czyli śruba opisana jako "trimmer screw" do zmiany napięcia sprężyny w układzie zmiany kąta. Ok
    Spróbuje nią co nieco podregulować, mam podejrzenia, że została ona tak ustawiona, tzn wystaje więcej niż np w ceresce do, której mam dostęp. Dzięki

W końcu jest czym jechać, regulację wykonałem, nie przesadzając przy tym.
    Wcześniej miałem wrażenie, że wsiadłem do c-360 a nie do czegoś mocniejszego.

W twoim przypadku nabrał mocy JD ? jak teraz się sprawuje ???
  • Poziom 1  
  • Poziom 2  
    po świetach chwila prawdy czy zwiększenie dawki paliwa przełoży sie na wiekszą moc :)
    na obrotomierzu prawie 500 obrotów przybyło, silnik ładniej pracuje
  • Poziom 14  
    Witam
    Kolego w jaki sposób zwiększyłeś dawkę paliwa?