Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

john deere dps4045 - Pompa rotacyjna stanadyne, zwiększenie dawki paliwa

gromleon 15 Wrz 2013 11:29 11913 14
  • #1 15 Wrz 2013 11:29
    gromleon
    Poziom 31  

Witam.
    Mam w planach założenie turbosprężarki do silnika john deere dps4045 po konsultacjach z serwisem wiem, że mogę to zrobić bez obaw. Turbo będzie pochodziło właśnie z takiego silnika. Tutaj pytanie jak zwiększyć dawkę paliwa w pompie stanadyne. Obecnie wg mnie coś jest nie tak, otóż obciążenie silnika nie powoduje zadymienia z rury wydechowej a po prostu schodzi z obrotów i bardzo łatwo go zdławić. Wygląda to tak jak by korekcja dawki była zablokowana i obciążenie silnika nie powoduje jej zwiększenia.
    Czy da się zwiększyć dawkę paliwa w tej pompie bez wizyty u pompiarza? Jest to pompa sterowana tylko i wyłącznie mechanicznie do silnika 4 cylindrowego.

john deere dps4045 - Pompa rotacyjna stanadyne, zwiększenie dawki paliwa

• #2 15 Wrz 2013 11:43
    Megawe
    Poziom 28  

W turbodieslu pompa ma ciśnieniowy siłownik zwiększający dawkę proporcjonalnie do ciśnienia doładowania.

• #3 15 Wrz 2013 11:46
    gromleon
    Poziom 31  

Megawe napisał:
    W turbodieslu pompa ma ciśnieniowy siłownik zwiększający dawkę proporcjonalnie do ciśnienia doładowania.

Nie do końca to jest prawda. W ciągnikach serii ceres i cergos marki renault z silnikiem john deere-a takiego układu nie widziałem, ba nie widziałem tam nawet regulacji cisnienia w układzie dolotowym za sprężarką. Nie widziałem także wyżej wymienionych układów w kombajnie zbożowym marki MF z silnikiem perkinsa 6 cylindrowym.
    Zajmijmy się pompą.

• #5 15 Wrz 2013 13:05
    gromleon
    Poziom 31  

Megawe napisał:

Trudno mi powiedzieć na 100% ale chyba tak.
    Symbol na mojej pompie to db 2435 -...
    Na 100% nie jest ona sprzężona w jakikolwiek sposób ze sprężarka czy też ciśnieniem w dolocie. Zwykła prosta pompa sterowana mechanicznie.
    Denerwuje mnie tylko schodzenie z obrotów pod byle obciążeniem bez dymka, plus do tego turbo, które w niedługim czasie dołożę, które bez ingerencji w pompę nie wiele mi zmieni.

Czy śruba opisana jako trimmer screw (pierwszy post) służy właśnie do regulacji dawki przy obciążeniu, czy źle kombinuję?

• Pomocny post
    #6 15 Wrz 2013 19:22
    Megawe
    Poziom 28  

Na rysunku w pierwszym poście masz układ zmiany kąta wtrysku i tą śrubą zmienisz charakterystykę zmian kąta wtrysku.
    Jak zwiększysz dawkę to przy rozpędzaniu będzie dymił na czarno.

• #7 15 Wrz 2013 19:30
    gromleon
    Poziom 31  

Czyli śruba opisana jako "trimmer screw" do zmiany napięcia sprężyny w układzie zmiany kąta. Ok
    Spróbuje nią co nieco podregulować, mam podejrzenia, że została ona tak ustawiona, tzn wystaje więcej niż np w ceresce do, której mam dostęp. Dzięki

W końcu jest czym jechać, regulację wykonałem, nie przesadzając przy tym.
    Wcześniej miałem wrażenie, że wsiadłem do c-360 a nie do czegoś mocniejszego.

• #8 05 Mar 2014 20:06
    p-p141
    Poziom 14  

Witam.

Mam problem z renówką 90.34TX silnik mwm d226-4. A mianowicie naprawiana była pompa wtryskowa i wstawiane nowe końcówki wtrysków po czym ciężko zapala a następnie na najniższych obrotach puszczając sprzędło na najniższym biegu silnik przygasa prawie że gaśnie... Może wiecie czego to może być wina??? Tak samo jak jest zimny po odpaleniu puszczając pedał gazu gaśnie..

• #9 06 Mar 2014 06:19
    gromleon
    Poziom 31  

Tam jest pompka zasilająca, może zacznij od niej.

• #10 06 Mar 2014 07:40
    p-p141
    Poziom 14  

Pompka zasilająca jest wymieniona na nową bo przepuszczały już zaworki..

• #11 09 Mar 2014 10:36
    p-p141
    Poziom 14  

Witam

Mam pytanie, do czego śłuży ta regulacja w pompie?? john deere dps4045 - Pompa rotacyjna stanadyne, zwiększenie dawki paliwa

• #12 23 Mar 2015 12:53
    w_dominik
    Poziom 2  

john deere dps4045 - Pompa rotacyjna stanadyne, zwiększenie dawki paliwa john deere dps4045 - Pompa rotacyjna stanadyne, zwiększenie dawki paliwa

mam takie same objawy w swoim John Deere 3300 nie dymi tylko jak by był stłumiony nie ma siły mielić kołami i gaśnie mimo małego biegu .

Dodano po 1 [minuty]:

@gromleon

Dodano po 4 [minuty]:

gromleon napisał:
    Czyli śruba opisana jako "trimmer screw" do zmiany napięcia sprężyny w układzie zmiany kąta. Ok
    Spróbuje nią co nieco podregulować, mam podejrzenia, że została ona tak ustawiona, tzn wystaje więcej niż np w ceresce do, której mam dostęp. Dzięki

W końcu jest czym jechać, regulację wykonałem, nie przesadzając przy tym.
    Wcześniej miałem wrażenie, że wsiadłem do c-360 a nie do czegoś mocniejszego.

W twoim przypadku nabrał mocy JD ? jak teraz się sprawuje ???

• #13 23 Mar 2015 20:09
    gromleon
    Poziom 31  

Tak, sinik nabrał mocy i nadal nie dymi. Ale teraz jest czym pracować.

• #14 02 Kwi 2015 17:09
    w_dominik
    Poziom 2  

po świetach chwila prawdy czy zwiększenie dawki paliwa przełoży sie na wiekszą moc :)
    na obrotomierzu prawie 500 obrotów przybyło, silnik ładniej pracuje

• #15 05 Lut 2016 10:29
    p-p141
    Poziom 14  

Witam
    Kolego w jaki sposób zwiększyłeś dawkę paliwa?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME