Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie mogę podłączyć TV Samsung do kina domowego

arab_123 28 Wrz 2013 08:32 22656 6
  • #1 28 Wrz 2013 08:32
    arab_123
    Poziom 7  

Problem jest następujący: posiadam telewizor Samsung UE40ES6100 oraz kino domowe również firmy Samsung model HT-TZ215. Chciałem podłączyć tv z kinem na takiej zasadzie że oglądam sobie np. naziemną telewizję cyfrową a dźwięk płynie przez kino. Zauważyłem że telewizor posiada wyjście DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL) a kino domowe wejście DIGITAL AUDIO IN (OPTICAL). Zakupiłem więc kabel optyczny i podpiąłem ale po uruchomieniu z głośników kina płynie tylko głucha cisza. Zmieniałem ustawienia dźwięku w tv na różne sposoby, ustawiałem opcję "głośniki zewnętrzne", ale dalej nic nie pomogło. Myślałem że może kabel jest popsuty, albo kino jest jakoś źle ustawione, ale na próbę podłączyłem tym kablem kino z komputerem stacjonarnym i wszystko gra aż miło. Dlatego wydaje mi się że winowajcą jest tv jednak nie wiem co może nie działać. A może jakoś tam trzeba coś włączyć a ja nie wiem jak. Z góry dziękuję za pomoc.

1 6
  • #2 28 Wrz 2013 09:42
    wolffik
    Poziom 16  

Zwykłym kablem audio będzie działać. Tzn. w tv masz na pewno gniazdo euro ( szerokie 21 pinów) W nim masz bezpośrednie wyjście audio. Tylko ze to jest wyjście analogowe. W kinie domowym możesz podłączyć to pod jakiekolwiek wejście, np. aux, tape itd.

-1
  • #3 28 Wrz 2013 10:02
    arab_123
    Poziom 7  

No wiem że tak można tylko zależało mi na tym, żeby było to właśnie wyjście optyczne, bo chciałbym aby grały mi wszystkie głośniki + subwoofer, a z tego co wiem jak podłącze to analogowo to będzie tylko stereo (2 przednie głośniki). Wiem że aktualnie telewizja nie nadaje 5.1 tylko stereo ale jak wybiorę na kinie bodajże tryb CINEMA to wtedy grają mi równocześnie przednie i tylne głośniki (bynajmniej tak było jak podłączyłem to pod komputer) i o to mi głównie chodzi :)

0
  • Pomocny post
    #4 28 Wrz 2013 11:01
    wolffik
    Poziom 16  

A jak podłączysz analogowo i wybierasz tryb cinema to tak nie działa ?

0
  • #5 28 Wrz 2013 11:51
    arab_123
    Poziom 7  

Faktycznie działa nawet analogowo :) Wielkie dzięki za naprowadzenie! Rozwiązałem ten problem trochę inaczej: zauważyłem że w tv jest wyjście słuchawkowe typu jack. Znalazłem kabel jack-chinch i podpiąłem pod tv jackiem, a chinchem do wejścia aux w kinie i wszystko gra jak marzenie tylko że telewizor widzi jakby działał na słuchawkach ale to nie problem :) Jednak nadal trochę mnie nurtuje to, że nie działa mi to wyjście optyczne. Czy w takiej sytuacji jest możliwe że to gniazdo w tv (DIGITAL AUDIO OUT - OPTICAL) jest uszkodzone? (Jeśli podepnę kabel do tv to z drugiego końca kabla świeci czerwona dioda).

1
  • Pomocny post
    #6 28 Wrz 2013 12:07
    wolffik
    Poziom 16  

Co do tego optycznego to pewnie coś w ustawieniach. Co do analogowego to lepiej jak byś podłączył do wyjścia z tyłu ( scart ) bo tam masz wyjście bezpośrednie - inna czułość wyjściowa niż słuchawkowe.

1
  • #7 28 Wrz 2013 12:51
    arab_123
    Poziom 7  

Aha rozumiem. Czyli najlepiej byłoby podpiąć kablem Euro-Chinch (Euro do Tv a chinch do wejścia aux w kinie) tak? I ma być jeszcze lepiej?

EDIT:
    Skombinowałem sobie taki kabel Euro-Chinch i także gra jak ulał. Także problem rozwiązany i temat do zamknięcia.

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo