Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C++ - Kopiowanie zmiennej do schowka.

kolo336 08 Paź 2013 21:37 1413 1
  • #1 08 Paź 2013 21:37
    kolo336
    Poziom 9  

Witam.
    Posiadam oddzielny program do obsługi schowka, który przechwytuje wszystko skopiowane za pomocą ctrl + c i robi listę. Ten program nie jest mój ale chcę aby mój program z nim współpracował a więc ma to działać tak: Mam program napisany i jest to program konsolowy który coś robi z tekstem aż w końcu zapisuje go do zmiennych, w zmiennych mam tekst bez odstępów, różne znaki, różna długość. Chcę aby tekst ze zmiennych typu string był skopiowany do schowka aby ten drugi program co nie jest mój go przechwycił.
    Edit: Nie mogę zapisać do pliku i skopiować na raz bo to będzie traktowane jako 1 element a ja chcę aby każdy tekst ze zmiennej był traktowany jako oddzielny element, bym musiał zaznaczać po 1 tekście i kopiować i tak do końca pliku co jest nie wygodne i czasochłonne.

0 1
  • #2 08 Paź 2013 22:05
    michcior
    Poziom 30  

Co prawda nie piszesz nic o środowisku, co jasno daje znać: Windows.

Poszukaj sobie "help" do "Win32 Programmer's Reference", albo w necie na MSDN. Tam znajdziesz funkcje np "SetClipboardData", i dalej po nitce do kłębka. Zresztą, gdzieś w internecie jest miejsce gdzie ta wiedza jest opisana.

Np:

Kod: delphi
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0