Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezpiecznik do prostownika - Jaki dobrać bezpiecznik ?

05 Lis 2013 13:27 6153 6
  • Poziom 2  
    Mam następujący prostownik i takie dane. Prostownik STC 48V/100A INPUT 3x 380/415 V + N 50 Hz 10A Output 48V DC 100A mam tyle danych mam wózek i taką bateryjkę potrzebowałbym dobrać bezpiecznik INPUT 3x 380/415 V + N 50 Hz 10A- czy te właśnie 10 A to taki ma być bezpiecznik 3 fazowy, czy koniecznie musze znać wartość mocy ?
  • Poziom 43  
    ElVis219 napisał:
    potrzebowałbym dobrać bezpiecznik INPUT

To producent nie zamontował w prostowniku bezpiecznika?
    10A to maksymalny prąd pobierany przez prostownik. Bezpiecznik 16A powinien być właściwy. Pytanie o jakiej charakterystyce?
  • Poziom 2  
    Może źle się wyraziłem. Bezpiecznik jest w prostowniku potrzebuje puścić zasilanie ze skrzynki i pytanie bardziej jaki powinien być bezpiecznik w skrzynce bezpiecznikowej gdzie idzie główne zasilanie. Czyli w takim układzie musiałbym sobie założyć bezpiecznik 3 fazowy 16 A typu B ?
  • Poziom 43  
    Jaki bezpiecznik jest w prostowniku?
  • Poziom 2  
    Hymm teraz Ci tego nie sprawdzę jutro się dowiem. Ale zakładając że jest 10 A na każdej z faz bo z tego co wiem są tam trzy bezpieczniki na każdą z faz. Poszło by zwarcie to lepiej żeby wybiło w rozdzielni niż w prostowniku jak się domyślam ? Więc w rozdzielni powinien być mniejszego Amperażu ?
  • Poziom 43  
    ElVis219 napisał:
    Poszło by zwarcie to lepiej żeby wybiło w rozdzielni niż w prostowniku jak się domyślam ? Więc w rozdzielni powinien być mniejszego Amperażu ?

Skąd takie rozumowanie? Jeżeli pierwszy miałby zadziałać bezpiecznik w rozdzielni to po co jest ten w prostowniku?
    Bezpiecznik w rozdzielni zabezpiecza przewody doprowadzające prąd i powinien być dobrany odpowiednio do ich przekroju. Bezpiecznik w odbiorniku (w twoim przykładzie w prostowniku) zabezpiecza ten odbiornik i powinien być dobrany do maksymalnego natężenia prądu pobieranego przez odbiornik.
    Jeżeli np. odbiornik ma bezpiecznik 20A a rozdzielnia 16 A to nie wystarczy wymienić bezpiecznik na większy lecz należy wymienić przewody na nowe o większym przekroju, dostosowanym do prądu 20A.
  • Poziom 2  
    Po dłuższym zastanowieniu no tak masz rację. Jeżeli 10A jest to maksymalny prąd który pobiera prostownik. 16 A powinien być odpowiedni ?