Witam!
Od niedawna posiadam wzmacniacz Yamahy model AX-500. Wzmacniacz miał uszkodzony jeden tranzystor końcowy 2SA1301. oraz diody Zenera D125, D126. Po wymianie uszkodzonego tranzystora, diod zenera oraz sprawdzeniu przedzespołów wzmacniacz w jednym kanale ma poprawne napięcia lecz w drugim na B: 31,5V E: 31,5V (tranzystory końcowe są odlutowane). Czym może być spowodowane takie zachowanie się wzmacniacza? Proszę o rady sugestię.
Od niedawna posiadam wzmacniacz Yamahy model AX-500. Wzmacniacz miał uszkodzony jeden tranzystor końcowy 2SA1301. oraz diody Zenera D125, D126. Po wymianie uszkodzonego tranzystora, diod zenera oraz sprawdzeniu przedzespołów wzmacniacz w jednym kanale ma poprawne napięcia lecz w drugim na B: 31,5V E: 31,5V (tranzystory końcowe są odlutowane). Czym może być spowodowane takie zachowanie się wzmacniacza? Proszę o rady sugestię.