Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linksys WAG200G + TP Link TD-8840 + no-ip

08 Gru 2013 15:51 1890 5
  • Poziom 9  
    Witam

Łączę się z neostradą poprzez Linksys WAG200G,
    no niego podłączony mam TP Link TD-8840.

Chciałbym móc łączyć się z moim dyskiem sieciowym po przez internet, po częsci było ok gdy zrobiłem upgrade firmware na linksysie (1.01.06 -> openwag 1.01.09) co dało mi możliwość skonfigurowania no-ip (mój linksys na oryginalnym firmware miał do wyboru tylko płatne tzo i dyndns) natomiast na wersji firmware 1.01.09 czy to oryginał czy openwag tracił co chwile synchronizacje ADSL, więc musiałem powrócic do poprzedniej wersji firmware.

Jako że używam też tp linka jako switch postanowiłem spróbować skonfigurować na nim no-ip (ma no-ip w oryginalnym firmware). Niestety nie udało mi się uzyskać połączenia poprzez no-ip, natomiast zauważyłem, że po moim zewnętrznym ip mogę się połączyć z linksysem a po przekierowaniu portu 80 na adres ip tp lika (u mnie 192.168.1.2) nie łączy z tp-linkiem.

Nie mam pojęcia jak skonfigurować tp linka td-8840 żeby dał się połączyć przez neta.
  • Poziom 12  
    Spróbuj na porcie 8080 lub bez wskazania portu.

sb
  • Poziom 9  
    niestety po porcie 8080 tez nie łączy
  • Poziom 12  
    Narysuj mi konfigurację Twojej sieci:
    modem, router, switch, komputer.

sb
  • Poziom 9  
    mogę już się połączyć poprzez zewnętrzne ip z 2 routerem (tp link) po przekierowanym porcie 80

natomiast po skonfigurowaniu no-ip na tp linku nie mogę się połączyć
    na stronie no-ip.com pokazuje ip lan tp linka 192.168.1.2 zamiast zewnętrznego ip routera linksysa
    nie mam pojęcia jak to ustawić żeby podawało moje zewnętrzne ip

tp link:
    LAN IP Address: 192.168.1.2
    Default Gateway: 192.168.1.1
    Primary DNS Server: 192.168.1.1