Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HDD Lg 500 GB - "Mój komputer" nie widzi dysku zewnętrznego

10 Gru 2013 19:26 7317 22
  • Poziom 9  
    Jak w temacie „Mój Komputer” nie widzi dysku zewnętrznego.

Dysk ma ok. 2 lata, kilka dni temu zastrajkował.

Po włączeniu Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Zarządzanie komputerem -> Zarządzanie dyskami, dysk ten jest widoczny, lecz niema przypisanej litery dysku i po prawokliku dostępna jest jedynie opcja „Usuń wolumin”

Sprawdziłem to na pięciu komputerach(Win XP i 7, gniazda USB przód i tył) na każdym to samo.

Zainstalowałem program diagnostyczny HD Tune 2.55 ,dysk został wykryty.

Poniżej są obrazki z przeprowadzonej diagnostyki.

Moje pytania:
    -info HD Tune pokazuje Capacity (pojemność) 476430 MB i Usage (użyte) 0,00% czy to znaczy że na tym dysku nic niema, a może są tam nadal zdjęcia na których najbardziej mi zależy.
    -czy type -> unknown (nieznany) doprowadza do tego, że „Mój komputer” tego nie widzi.

Jednym zdaniem.
    Czy z tego dysku uda się odzyskać przynajmniej zdjęcia z imprez kulturalno-rozrywkowych.

Pozostałe obrazki z HD Tune, może w czymś pomogą.

HDD Lg 500 GB - "Mój komputer" nie widzi dysku zewnętrznego HDD Lg 500 GB - "Mój komputer" nie widzi dysku zewnętrznego

Program Panda Cloud Antywirus też nie widzi tego dysku.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    W pierwszym poście nie przedstawiłem wyników opcji Healt w hdtune ponieważ było tam pusto, teraz jest to:

dodam, że po hdtune kombinowałem z programem testdisk i opcją photorec, zliczało jakieś procenty, ale nie bardzo wiedząc o co chodzi wyłączyłem to.
  • Poziom 9  
    Przepraszam, pomyłka.

Poprzednio wstawiłem obrazek z opcji Healt w HDTune z innego dysku, teraz to poprawiam wstawiając obrazek z tego "uszkodzonego" dysku.

I jak widać jest pusto, co to oznacza ?
    Czy są szanse odzyskać coś z tego dysku ?
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Spróbuj odczytać jego SMART za pomocą HDDScan i wstawić wyniki.
  • Spec od pamięci masowych
    linuks napisał:
    SMART ok. Daj fotkę z DMDE z partycjami.

Tyle że autor tematu się pomylił i SMART nie tego dysku wstawił, SMARTu dysku o który chodzi autorowi dalej nie ma.
  • Poziom 9  
    Obrazek z programu S.A.R.T. Vision

jak również DMDE

I co dalej mam czynić ?

P.S.
    Tym razem nie pomyliłem dysków.
  • Spec od komputerów
    Sprawdź czy po otwarciu woluminu NTFS widać pliki.
    Usuń partycje podstawowe i wstaw partycję NTFS jako podstawową. Przed wstawieniem skopiuj Boot z bootcopy.
    Linuksa próbowałeś instalować na tym dysku ?
    Czy na tym dysku ktoś nie próbował zainstalować linuxa lub podłączył go do TV który chciał go formatować? Sprawdź otwierając partycję NTFS LG External HDD czy tam są twoje dane jeśli tak to odzyskuj.
  • Poziom 9  
    Kolega próbował podłączyć ten dysk do dekodera NC+, ale nic z tego nie wyszło.
    Nie sądziłem dotychczas, że jakikolwiek dekoder może rozpocząć formatowanie dysku i nie łączyłem tego faktu z utratą danych.

Teraz przy pomocy DMDE otworzyłem partycje NTFS LG External HDD i włączyłem skanowanie..............czekam..........lecą procenty, jak skończy dam znać, ale to chyba jutro bo idzie to bardzo wolno.
  • Spec od komputerów
    Każdy dekoder zaczyna od formatowania dysku na swój system plików.
    A kto kazał włączyć skanowanie ? Miałeś tylko zobaczyć czy widać dane ?
    Jeżeli chcesz dane odzyskać to rób co piszemy. Masz uszkodzony boot i MFT przez podłączenie do dekodera.
    Pozdrawiam
    Arkadius2000 napisał:
    Kolega próbował podłączyć ten dysk do dekodera NC+, ale nic z tego nie wyszło.

To wiadomo już co się stało, dekoder chciał sformatować dysk, zaczął formatowanie ale go nie ukończył. Nie skanuj dysku, bo nie ma takiej potrzeby.
  • Spec od komputerów
    Wszystko zależy od tego jak duże uszkodzenia w systemie plików zrobił dekoder i jakie ważne obszary dysku nadpisał. Jeżeli będziesz miał szczęście to odzyskasz wszystkie dane.
  • Poziom 9  
    Skanowanie zatrzymałem.

Po podświetleniu NTFS LG External HDD kliknełem na "Otwórz wolumin" i otworzyło się to okno

Co powinienem zrobić dalej ?
    Czy może powinienem zrobić coś innego ?
  • Spec od komputerów
    Na fotce widać to co wcześniej pisałem uszkodzone boot i MFT.
    Kliknij w root i zobacz. Najlepiej to daj zdalny dostęp w teamviewer to sam zobaczę co jest. Masz na co skopiować pliki odzyskane ? Ile GB danych jest do odzyskania ?
    Przejrzyj te wątki
    DMDE
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2341359-30.html
    testdisk
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11122592#11122592
    photorec
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12918296#12918296
    Pozdrawiam
    NIC na tym dysku nie zapisuj.
  • Poziom 9  
    Kliknełem na Root

Sciągnełem TeamViewer i zainstalował, ale w chwili obecnej nie będę miał na co zrzucić tych Gigabajtów, może wykombinuje coś na poniedziałek.

Czy po tych manewrach mój dysk będzie się nadawał do użytku bez względu na skutek odzyskiwania danych, chodzi mi o to czy kupić nowy, czy od kogoś pożyczyć na kilka dni.
    Na dysku po odzyskaniu z niego danych wystarczy stworzyć nowe partycje i będzie ok. SMART ok.
  • Spec od pamięci masowych
    Arkadius2000 napisał:
    Czy po tych manewrach mój dysk będzie się nadawał do użytku bez względu na skutek odzyskiwania danych, chodzi mi o to czy kupić nowy, czy od kogoś pożyczyć na kilka dni.

Tak, bo SMART tego dysku jest O.K. :D
  • Poziom 9  
    Narazie wszystkim bardzo dziękuje.
    Widzę że jest nadzieja na odzyskanie danych i dysku.
    Napewno odezwe się.

Dobranoc.
  • Poziom 9  
    Problem rozwiązany.

Sprawę załatwił program Testdisk-7.0, a raczej jeden z jego elementów Photorec.

Odzyskałem 11500 (słownie: jedenaście tysięcy pięćset) z czego ok 20% było uszkodzone.