Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen C4 benz - Nie odpala, brak napięcia na zasilaniu pompy z BSM

rewik 18 Jan 2014 18:51 36852 6
    rewik
    Level 18  
    Citroen C4, benzyna, BSM L04-00. Nie odpala brak napięcia na bezpiecznikach pompy i cewki. Po podłączeniu bezpośrednio napięcia na bezpiecznik cewki pali bez problemu. Podejrzewam przekaźnik w BSM ale nie wiem gdzie znajdują się wyjścia do jego sterowania.
    DoctorCar
    Level 18  
    Kolego z doświadczenia wiem, że te BSMy padają i najprościej podłożyć drugi, koszt używki to ok. 100zl, skoro działa po podaniu zasilania na krótko. Wcześniej dobrze by było zrobić testerem aktywacje pompy paliwa czy innych komponentów i sprawidzic ich działanie. Jeśli będzie słychać przekaźnik a brak zasilania dalej to przede wszystkim wszystkie bezpieczniki do sprawdzenia
    rewik
    Level 18  
    bezpieczniki sprawdzone,
    czy jest jakaś możliwość sprawdzenia działania przekaźnika bez podmiany na nowy BSM? ktoś dysponuje może pinoutem tego BSM?
    Trochę boję się używki bo do końca nie będę pewny czy wszystko oprócz zapłonu będzie ok, a nowy 650 zł
    Czy na czas dojazdu do elektryka mogę podłączyć go "na krótko" czy tylko holowanie?
    DoctorCar
    Level 18  
    Podłączyć pompe na krótko to nie problem i nic się nie stanie. Co do sprawdzenia przekaźnika to niewiele zobaczysz, bo jak dobrze pamiętam to będzie on zalany i teoretycznie nierozbieralny. Możesz wrzucić na próbę drugi z jakiegoś Peugeota czy Citroena
    Rinho
    Level 19  
    Sterowanie tego przekaźnika znajduję się na drugiej płytce w BSMie ;) Mam podobny objaw w L04-00.

Tak jak piszę doctor, najtaniej podmienić BSM'a, jego rozebranie to katorga... rozlutowanie też - sprawdzane, mam go rozłożonego na stole...

Co do pinout'u - silnik NFU.

Szukane przez Ciebie przekaźniki to:

Powodzenia
    rewik
    Level 18  
    Poddałem się i zawiozłem do elektryka/elektronika samochodowego w Poznaniu na ul. Gostyńskiej (gość godny polecenia). Zamiast kupować niepewną używkę wolałem mu dać do próby naprawy bo w razie czego i tak moduł do wyrzucenia. Diagnoza: wypalona ścieżka przy przekaźniku zaznaczonym jako R2. Podobno typowa usterka w tych modułach. Możliwe dojście (niewiele miejsca ale da się) po wycięciu kawałka plastiku od spodu. Póki co chodzi ale awaryjnie zamierzam podłączyć dodatkowo "na krótko" przez wyłącznik i przekaźnik.