Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Golf IV - brak światła wstecznego

atobos 04 Feb 2014 17:19 8094 29
    atobos
    Level 10  
    Witam
    Golf IV 1.4 16v, czujnik cofania został wymieniony,
    światła nadal nie działają, po wykręceniu czujnika i podłączeniu wtyczki,
    ręcznie wcisnąłem "dzyndzel", światła zaświeciły sie ale tzreba było go wcisnąć na maxa.
    Pytanie:
    zbyt duży dystans w czujniku, czy coś nie tak z wybierakiem?
    PzDR
    atobos
    Level 10  
    kwok wrote:
    Jedno z tych dwóch albo z każdego po trochę.

a czy jest możliwość rozebrania tego czujnika ?
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Nie. Jest zaprasowany.
    MISIEK271
    Level 11  
    takie rzeczy są raczej mało rozbieralne, Ale jak Ci się uda to można kombinować. nie ma tam regulacji dystansu ? tak jak w czujnikach hamulca nożnego
    atobos
    Level 10  
    zamontowany bez podkladki, bez różnicy.

Dodano po 4 [minuty]:

MISIEK271 wrote:
    takie rzeczy są raczej mało rozbieralne, Ale jak Ci się uda to można kombinować. nie ma tam regulacji dystansu ? tak jak w czujnikach hamulca nożnego

może jakieś wskazówki, bo z golfem dopiero zaczynam przygodę ;)
    kwok
    Level 39  
    Nic się nie reguluje. Normalnie podkładka powinna być ale zamienniki już takie są że czasami trzeba wyrzucić albo zamiennik mimo tego nie działa jak w twoim przypadku. Może być też tak że w skrzyni jest wytarty ten element który wciska dzyndzelka w czujniku i w wyniku tego po prostu go nie wciska. Wsadź coś grubości dzyndzla w otwór po czujniku (tylko coś takiego żebyś w ręce to trzymał i żeby nie wpadło do środka) a druga osoba niech włącza wsteczny - zobaczysz czy to coś co wsadzisz jest wypychane z otworu. Nie spodziewaj się że to coś zostanie wypchane na centymetr - ruch jest niewielki ale wyczuwalny.
    Wyjście drugie - idź do sklepu po następny czujnik.
    atobos
    Level 10  
    kwok wrote:
    Nic się nie reguluje. Normalnie podkładka powinna być ale zamienniki już takie są że czasami trzeba wyrzucić albo zamiennik mimo tego nie działa jak w twoim przypadku. Może być też tak że w skrzyni jest wytarty ten element który wciska dzyndzelka w czujniku i w wyniku tego po prostu go nie wciska. Wsadź coś grubości dzyndzla w otwór po czujniku (tylko coś takiego żebyś w ręce to trzymał i żeby nie wpadło do środka) a druga osoba niech włącza wsteczny - zobaczysz czy to coś co wsadzisz jest wypychane z otworu. Nie spodziewaj się że to coś zostanie wypchane na centymetr - ruch jest niewielki ale wyczuwalny.
    Wyjście drugie - idź do sklepu po następny czujnik.

jutro przeprowadzę próbę "wypychania", a czujnik który kupiłem to topran.
  • Helpful post
    kwok
    Level 39  
    To kup jeszcze ze 3szt albo lepiej 5 - nie będziesz biegał wielokroć do sklepu bo z 5-ciu pewnie trafisz działający.
    Poważnie to biegiem na szrot po ori używkę bo szkoda nerwów. Możesz nawet pojechać autem i na miejscu sprawdzić.
    atobos
    Level 10  
    kwok wrote:
    To kup jeszcze ze 3szt albo lepiej 5 - nie będziesz biegał wielokroć do sklepu bo z 5-ciu pewnie trafisz działający.
    Poważnie to biegiem na szrot po ori używkę bo szkoda nerwów. Możesz nawet pojechać autem i na miejscu sprawdzić.

tak tylko że może być "jest wytarty ten element który wciska dzyndzelka w czujniku"
    , pztrzyłem tam dziś coś sie przesuwa, tylk czy jest kompletne, hmm
    atobos
    Level 10  
    kwok wrote:
    Jeszcze nie trafiłem na tak zużyty żeby dzyndzelka nie wciskał ale ty może wyłapałeś trafiejkę od pierwszego.

A miało być tak pięknie , a tu jak nie urok to sr....ka,
    jak nie zapchana dysza tylnego spryskiwacza to brak świateł cofania,
    a tak na matginesie, ktoś się orientuje czy bzyczek informujący o włączonych światłach po otwarciu drzwi jest w każdej wersji wyposażenia?
    atobos
    Level 10  
    kwok wrote:
    Zostawiłeś światła i aku padł? Co do bzyczka to nie wiem ale będziesz teraz pamiętał.

nie, nie ;) pytam tylko, jest to świeży zakup i kilka rzeczy do poprawki.
    atobos
    Level 10  
    Tusznio wrote:
    Bzyczek jest chyba w każdej wersji z tego co pamiętam w liczniku.

acha, hmm, u mnie nie działa :(
    trans-serwis
    Level 39  
    atobos wrote:
    acha, hmm, u mnie nie działa
    Krańcówka w zamku drzwi kierowcy jest uszkodzona.

Dodano po 1 [minuty]:

TOPRAN jest jak wino "dobry bo tani"
    atobos
    Level 10  
    zaraz ide do sklepu po nowy włącznik, ugadałem się że jak nie bedzie działał poprawnie to mogę oddac.
    Ale mam pytanie dla kogoś kto miał z tym do czynienia,
    wciskając dzyndzla ma wejść do końca aż się schowa czy wcześniej powinno się wyczuć opór.
    PzDR

Dodano po 1 [minuty]:

trans-serwis wrote:
    atobos wrote:
    acha, hmm, u mnie nie działa
    Krańcówka w zamku drzwi kierowcy jest uszkodzona.

Dodano po 1 [minuty]:

TOPRAN jest jak wino "dobry bo tani"

Może coś więcej na temat krańcówki,
    jakiś link lub foto,
    bo deski nie będę rozbierał.
    PzDR
    atobos
    Level 10  
    Tusznio wrote:
    A światło nad lusterkiem środkowym jak otworzysz albo zamkniesz drzwi działa?

dziala
    atobos
    Level 10  
    trans-serwis wrote:
    A bzyczek jest dobry?

z tego co znalazłem to bzyczek jest za deską,
    a tego demontował nie będę,
    wracając do tematu cofania, czujnik wymieniony na... topran,
    i działa ;)
    bartek 8118
    Level 18  
    Nie wiem czy na pewno w golfach tak jest, ale w skodzie fabii (bardzo podobne wyposażenie) jak zaciągniesz ręczny i zaczniesz jechać (koła minimum 1 obrót) powinien zacząć piszczeć ten brzęczyk, albo odpalić silnik i zgasić go inaczej niż kluczykiem żeby zaświeciła się kontrolka od oleju i też powinien piszczeć. To są sposoby na sprawdzenie samego brzęczyka.
    atobos
    Level 10  
    NA 100% nie ma gdzieś przerwy?
    tylko bzyku uszkodzony?
    Może da się jakoś sprawdzić bez demontażu zegarów?
    atobos
    Level 10  
    Tusznio wrote:
    Na 100% to nikt Ci tutaj nie napisze co jest uszkodzone, jak nie potrafisz zdiagnozować i naprawić to jedź do kogoś kto będzie umiał to zrobić.

dzięki