Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny w autoalarmie Langeford - problem

02 Kwi 2005 21:12 1947 8
  • Poziom 11  
    Mialem dos cneidawno stluczke i musialem wymienic drzwi.
    Mam autoalarm firmy Langeford. Wszystko dziala poza zamykaniem drzwi przez zamek centralny z pilota. Silownik jest sprawny. Sprawdzalem.
    Nie wiem jak to dkoladnie bylo wczesniej podlaczone i pomimo prob nei udalo mi sie to zrobic.
    Ze "centralki" autoalarmu wychodza 2 kabelki luzno nei podlaczone (zielony i niebieski). Identyczna sytuacja jest z silownikiem i tez te same kolory.
    Laczac te kable ze soba silownik nei dziala. Wydaje mi sie ze bylo to polaczone inaczej ale nei jestem pewien.
    Sprawa jest dosc pilna wiec prosilym o pomoc.

Z gory dziekuje
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Spec od Mercedesów
    Jakieś dziwa! ;)
    Jak są dwa kable, to są tylko dwie możliwości ich podłączenia: tak lub na opak. Jeżeli podłączymy odwrotnie, to będzie odwrotne działanie, ale reakcja musi być. A co z pozostałymi drzwiami? Działają? Po prostu jest przerwany kabel. Takie rzeczy robią przeważnie blacharze, którzy o elektryce mają pojęcie często (przepraszam!) blade. Odkręcił drzwi i wtedy pewnie przypomniał sobie o kablu który już się niestety wydłużył ponad swoją wytrzymałość i się przerwał.
    Pzdr.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 25  
    Zgadzam się z przedmówcą , dodam tylko że pewnie tych urwanych kabli nikt nie zaizolował i "odfrunął" bezpiecznik od centralzamka , dlatego nie ma reakcji.Trzeba go odszukać , pewnie gdzieś upchany po wykładziną po lewej stronie (tam zazwyczaj bywa).

• Poziom 28  
    Coś tu nie gra. Z Langeforda do cz wychodzą przewody zielony i biały, natomiast, jeżeli cz jest dokładany to zielony i niebieski są do silniczków siłownika, a sterowanie to biały i brązowy. Musisz najpierw "rozeznać" kable. A może jeszcze podałbyś jaki to samochód?
  • Poziom 11  
    Honda civic ale czy tu marka auta ma do znaczenia cos?
    zielony i niebieski wlasnei wychoda no i musza isc do silownika bo wszystkie inne sa "zajete".
    Centralny zamek dziala jak go zamkne od srodka i zamyka wszystko.
    Mozliwe ze blacharze dali ciala bo rozgarnieci to oni nei byli niestety.
    Poszukam bezpiecznika pod wykladzina. Podlaczylem zarowke pod te dwa kable (ziel. i nieb.) i przy wlaczaniu alarmu z pilota nie bylo reakcji. Przy alarmie bezposrednio sa 3 bezpieczniki ale one sa ok.

• Poziom 28  
    No i wszystko jasne, zielony i niebieski idą do siłownika (dokładany). Teraz musisz znależć moduł lub przekaźniki, pomiedzy alarmem a zdaje się niebieskim i białym.
  • Poziom 16  
    Te dwa wychodzące z alarmu to są wyjścia do sterowania modułem c.z.
    Nie podłączaj do nich żadnych żarówek, gdyż to są wyjścia niskoprądowe
    i spali się tranzystor, o ile już się nie spalił. Czy zamyka auto z klucza od strony kierowcy? Jeżeli tak to wyszukaj te dwa przewody sterujące(nie pamiętam jakimi impulsami jest sterowana Honda, czy - czy +)
    i tam podłącz impulsy z alarmu.
  • Poziom 11  
    No i wlasnei tak zrobilem pod przekaznik.
    i zwarlem przeowdy z podlaczeniem do centralnego i wszystko dziala idealnie.

Dzieki za wskazowki
  • Poziom 14  
    sprawdz ciągłość kabla ... podpiąć należy kolorami ... jak nic niewymyślisz to można rozebrać jeszcze drugie drzwi i sprawdzić jak tam jest podpięte :) Pozdrawiam :)