Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lexicon alpha + shure sm58, cobase 5le pierwsze kroki

17 Feb 2014 21:50 1998 6
  • Level 7  
    Witam.
    Ostatnio zakupiłem nowy lexicon alpha i mikrofon dynamiczny shure sm58. Mam kilka pytań związanych z nagrywaniem wokalu:
    1. do czego służy pierwsze pokrętło w intrerface?
    2. po próbie nagrania wokalu w programie audacity wokal nagrywa sie na drugiej ścieżce (dolnej) do tej pory (przed zakupem lexicona) wszystko nagrywało sie na pierwszej (górnej).
    3. jakość nagrań nie jest taka jak mnie zapewniano na innym poście (na tym forum) są ciche i bez wyrazu.
    4.przy próbie nagrania dwóch ścieżek, druga, to są tylko szumy i trzaski.
    5.w zestawie do lexicona był także program Cubase 5le aczkolwiek nie wiem jak wprowadzić kod aktywacyjny tak aby móc korzystać z oryginalnego produktu (przekierowuje mnie na strone producenta na której jestem juz zarejestrowany).
    Jak zmienić i ustawić wszystkie rzeczy tak aby wyciągnąć z tego sprzetu jak najwięcej?
    Z góry dziekuje za odpowiedzi. :)
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Moderator of Acoustics
    1. Pierwsze od lewej chan1/Inst służy do regulacji wzmocnienia pierwszego kanału. Działa tak samo jak drugie pokrętło.
    2. Ponieważ nagrywasz ścieżkę stereo. Na górnej ścieżce masz kanał lewy czyli wejście instrumentalne w lexiconie, a jak nic do niego nie wpinasz to masz ciszę. Nagrywaj na kanał monofoniczny.
    3. Zawsze nagrywa się ciszej, zachowując tzw headroom, czyli odpowiedni zapas żeby nie przesterować wejścia. Pogłaśnia się to później w programie stosując procesory dynamiki lub choćby normalizację.
    4 Patrz punkt 2. Nic tam nie masz wpiętego, to co tam chcesz mieć innego niż szum?

A co tu masz do ustawiania. Ustaw głośność głośników/słuchawek żeby Ci było dobrze słuchać, i wzmocnienie mikrofonu żeby nie przesterować wejścia i tyle.
  • Level 7  
    Co do nagrywania 2 ścieżek. ustawilem na mono i nic się nie nagrywa.
    A co w sprawie cubase`a ?
  • Level 7  
    nie, a jak mam to robić ? :)
  • Moderator of Acoustics
    Zdanie należy zaczynać z wielkiej litery. Proszę popraw.

To zależy od programu w jakim nagrywasz. W cubase wirtualne wejścia do fizycznych przyporządkowuje się w oknie pod klawiszem F4.
    Następnie w mikserze pod klawiszem F3 lub we właściwościach danego śladu mapujesz sobie wirtualny port do danego kanału.
  • Level 7  
    Wybacz ale nie bardzo rozumiem to o czym napisałeś. Jak juz wspomniałem są to "pierwsze kroki".
    Mógł byś troche jaśniej? jak mogę to ustawaić np w audacity?