Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sherman 201P AC/DC chropowate spoiny w AL, funkcja balans słabo reaguje

slaskman1 22 Feb 2014 14:50 8586 4
    slaskman1
    Level 2  
    Witam! Kilka dni temu nabyłem Shermana 201P ACDC. Kupiłem go dlatego że mój kolega od 6 lat ma bardzo podobnego Shermana 200P ACDC, który spawa genialnie zarówno stal jak i aluminium i w ciągu 6 lat naprawił jedynie jonizator za 300zł. Po rozpakowaniu i zrobieniu prób przez 2 spawaczy aluminium z 10-letnim doświadczeniem (w tym właśnie ten kolega od starego Shermana 200P ASDC) okazało się że ten nasz nowy TIG daje spoinę chropowatą, twardą, trudną do zeszlifowania i bardzo słabo reaguje na pokrętło funkcji balans (powinien upalać elektrodę na niskim balansie a nie robi tego). Mam obawy że takie spoiny z czasem będą pękać i narobimy sobie kłopotów. W związku z tym chcę się spytać o opinię na ten temat. Czy to wada naszego egzemplarza, czy może producent potanił produkt co z tym zrobić? Uznaliśmy ze wspólnikiem że pojedziemy do importera z naszą spawarką, butlą argonu i będziemy testować inne egzemplarze tego samego modelu. Oprócz tego nasza spawarka nie najlepiej zajarza łuk, ale to akurat jest kwestia bliższego ustawienia elektrod węglowych z w jonizatorze. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź ponieważ mamy kilka zleceń do wykonania i musimy szybko rozwiązać problem spawarki. Pozdrawiam
    akmaly20
    Level 10  
    Witam. Jak tam sytuacja z tym shermanem. Importer coś poradził?
    boven
    Level 14  
    Generalnie nie spotkałem się nigdy z takim problemem w 201-ce, więc sądzę że to wada Twojego egzemplarza. Gwarancję masz D2D, to niech producent sobie z tym radzi bo tak jak piszesz być nie powinno.
    elwiz81
    Level 10  
    Witam nabyłem tego shermana niedawno fajnie sie nim spawa i tez mam problem z balansem ale u mnie on reaguje poprostu nie wiem jak go ustawić bo podziałka na potencjometrze jest od -5 do +5 i teraz jak to ma się do % (procentowego ) ustawienia balansu wszędzie jest mowa o 70% na minusie jak to ustawić na tym oznaczeniu??
    bikemax
    Level 13  
    Też mam podobny problem z tą spawarka. Balans albo nie działa w ogóle albo jakby prawie nie reagował. Gwarancja dawno się skończyła A dopiero teraz miałem okazję przetestować ac. Zawiozłem ją do serwisu przy okazji przeglądu innej spawarki. Serwisant też stwierdził że coś z tym balansem jest nie tak. Generalnie przy ustawieniu balansu na poziomie minimalnym czyli 10% to prawie można coś pospawac ale elektroda bardzo szybko się topi i cały uchwyt grzeje, przy przedstawianiu balansu nie dzieje się prawie nic, a przy ustawieniu na 90% topi elektrode od razu. Wygląda tak jakby ustawienie balansu zaczynało się od 60 zamiast 5. Poradził ktoś sobie z tym problemem?