Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung P1053 - Pralka Samsung P1053 nie kręci bębnem

04 Mar 2014 19:46 7710 3
  • Poziom 2  
    Witam, problem polega na tym że pralka działa do momentu gdy powinien zacząć pracować silnik napędzający bęben. Czyli wybieram program, startuje, pralka normalnie nabiera wody i w momencie gdy nabierze jest takie "tyknięcie" jak zawsze i wtedy bęben powinien zacząć pracować, ale po chwili jest następne tyknięcie i pralka stoi. Nie wyświetla żadnego błędu tylko stoi. Spróbowałem zapauzować i włączyć samo wirowanie. I znowu wszystko ładnie działa do momentu gdy ma sie zacząć wirowanie, pralka ładnie wypompowuje wode, ale potem stoi i nic. Zauważyłem że jak zostawie ją na jakiś czas w takim stanie na wirowaniu to na wyświetlaczu miga "3E". W instrukcji nie ma takiego błędu. Pomyślałem że to programator, ale skoro wszystko działa do pewnego momentu, to przyjąłem wersje że może gdzieś jakieś zwarcie, albo silnik padł. Trochę ją rozebrałem, przejrzałem instalacje, ale wydaje się być ok. Silnik wygląda normalnie, nie wiem jak sprawdzić czy działa, czekam na kolegę który zna się na elektryce. Macie jakieś pomysły?
  • Poziom 28  
    Sprawdź szczotki w silniku może są za krótkie.
  • Poziom 2  
    Może to komuś pomoże, faktycznie problemem była szczotka która sie zawiesiła. Wystarczyło wyciągnąć szczotke troche nią poruszać i przeczyścić, teraz wszystko gra