Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh 4622 kropki na wydruku i blada kopia

06 Kwi 2005 12:16 1163 3
  • Poziom 19  
    Wymieniłem developer, filtr developera, bęben i listwę. Zainicjowałem developer. Ale kopie wychodzą bardzo blade i jeszcze kopiarka brudzi kopie nanosząc kropki. Co z tym fantem zrobić.
    Prosze jeszcze o dokładną procedurę jak skasować bęben
  • Poziom 19  
    Witam
    po wymianie developera inicjujesz TD sensor 2-214, potem
    kolejno inicjalizujesz bęben (1),inicjalizujesz ID sensor powinien mieć 4.0 V (2), forced Vr detection, wciskasz start (3),,sprawdzasz i ustawiasz ekspozycje 63. V (4),potem auto ADS gain adjustment sprawdzasz czy jest 2,7 V (5)
    i na końcu Forced Vl detection wciskasz start dla ustawienia (6)
    :
    1. 3-123
    2. 3-001
    3. 3-112
    4. 4-001
    5. 4-201
    6. 3-105
    daj znać czy pomogło.
    Pozdrawiam
    Woter
  • Poziom 22  
    Jakie są odczyty TD i ID? Sprawdź, czy podpiołeś transfer w pasie transferowym.
  • Poziom 15  
    zobacz czy rolka ładująca bęben jest czysta jeżeli przykleił się do niej puder to będą ślady na kopiach . co do bladych kopii to sprawdź czy na wywoływaczkę przenoszony jest napęd (włóż samą wywoływaczkę do kopiarki i sprawdź czy w. magnetyczny sie obraca)jeżeli wszystko jest ok i podpięta jest złączka taśmy transferowej to sprawdź jeszcze ustawienie 2-1( wartość standardowa to 16)jest to ładowanie bębna spotkałem się już z takim przypadkiem że ładowanie było za niskie i kopie były blade .