Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saeco primea - Saeco Primea MULTIZAWÓR serwis

moleszcz 26 Mar 2014 22:29 5574 12
    moleszcz
    Level 10  
    Witam serdecznie,

Wiem, że temat pojawiał sie już kilka razy na forum ale nikt nie napisał dokładnie co należy wyczyścić, uszczelnić itp.

Opisze najpierw problem:
    Ekspres jednym słowem "terakocze"

Rozebrałem multizawór.
    Budowa: obudowa górna z otworami, gumowa membrana, porcelanowy krążek przylegającym do membrany, kolejny porcelanowy krążek znajdujący sie w pierścieniu plastikowym który nim porusza, kolejny porcelanowy krążek a do niego przylega membrana i obudowa dolna do której przykręcony jest silnik.

I teraz moje pytanie, co mam wyczyścić i najlepiej czym? Co mam uszczelnić i najlepiej czym? Co mam nasmarować i najlepiej czym?
    cafedomino
    Level 20  
    To że "terkocze" to wina albo uszkodzonych mikrowyłączników (2sztuki) lub co najczęściej pada przekładni zębatej (nie rozbieralnej tam gdzie przykręcony jest silniczek) Jeśli przeciekał to niczym tego nie uszczelnisz, problem polega na tym że nie padają uszczelnienia na talerzykach ceramicznych tylko same talerzyki są przyczyną wycieku. Gdy są nowe powierzchnie którą do siebie przylegają są idealnie do siebie dopasowane i gładkie w miare czasu to się zmienia i woda zaczyna wydostawać się z pomiędzy nich. Szkoda Twojej pracy niestety tylko nowy, cena w zalerzności od modelu 400-450zł.
    cieniutki16
    Level 11  
    moleszcz Witam. Tak jak kolega napisal nie oplaca sie naprawiac tego bo albo nie bd dzialal jak powinien albo wgl. nie bd dzialal...A wycieki masz z porcelany bo sie wyciera po jakims czasie. Jak chcesz to mam na sprzedanie nowy multizawor(wielozawor) za 150 zl.
    ikare70
    Level 12  
    Witam serdecznie czy ten multizawór za 150 jeszcze aktualny , kompletny z silnikiem i przekładnia ?
    pozdrawiam Piotr
    cieniutki16
    Level 11  
    Witam! Aktualne jeszcze.
    Mercury55
    Level 1  
    cieniutki 16 Witam.Pilnie potrzebuję multizawór do Saeco Primea jeżeli jest jeszcze aktualny.
    Pozdrawiam Mercury55
    jurcuss
    Level 2  
    cieniutki16 Witam! Potrzebuję pilnie pokrywę górną zaworu (z 5 króćcami), ewentualnie cały zawór. Moja posiada mikropęknięcie i górą wydostaje się woda. Czy któryś z kolegów ma taką część?
    pozdrawiam Jurek
    cafedomino
    Level 20  
    Jeśli samą góre to mam od uszkodzonych zaworów, mogę Ci wysłać DHL na Twój koszt. Daj tylko jakieś namiary gdzie wysłać. Pozdrawiam.
    suzibandit
    Level 2  
    moleszcz.
    mam podobna sytuacje. czy mozesz opisac jak dobrac sie do mulizaworu? wyczerpaly mi sie juz pomysly. rozkrecilem niemal caly ekspres. z lewej str. widze multizawor ale za chiny nie wiem jak go wyjąć. bede wdzieczny za pomoc.
    jurcuss
    Level 2  
    Wyciągasz moduł zaparzacza. Następnie na bocznej ścianie za zaparzaczem widzisz palec zaparzacza oraz wieloklin napędu zaparzacza. Te dwa elementy przykryte są zaślepką. Odkręcasz ją (trzy śruby torx). Po wyciągnięciu plastikowej zaślepki ukazuje się cały palec zaparzacza. Odkręcasz go (2 śruby krzyżak) i wyciągasz. Uważaj na dwa małe oringi czerwone. Już możesz wysunąć grzałki razem z multizaworem. Powodzenia
    suzibandit
    Level 2  
    I ta metoda pomogla. Dziekuje.
    Multizwor wyjety i naprawiony ekspres znów robi kawe.
    Wymieniona została PRZEKŁADNIA TRYBÓW - koszt 80 zł. Stara byla mocna zalana i zacinala się.
    Wiem, ze to moze nie wystarczyc i za kilka miesiecy mutlizwor znow ja zaleje.
    Cos $ za cos $ :-(
    Silnik
    Level 12  
    Witam panowie
    Nie chciałem zakładać nowego tematu więc zapytam was tutaj. Skoro macie taki sam expres z odpowiedzią nie będzie problemu.
    Kupiłem używany expres saeco primea ring cappucinno. Wszystko dobrze działa lecz podczas spieniania mleka lub płukania obwodu mleka woda wydostaję mi się z małych dziurek za osłoną palca zaparzacza. W jednej jest założona jakaś końcówka gumowa a w drugiej nie ma bo nawet nie dało by rady nic założyć bo przez środek jej przechodzi osłona palca. Wygląda to jak na zdjęciach.
    Moje pytanie brzmi : Co tam powinno być i dlaczego z tamtąd leci woda. najlepiej poprosił by zdjecie jak to wygląda.
    Z góry dziękuję.

Saeco primea - Saeco Primea MULTIZAWÓR serwis Saeco primea - Saeco Primea MULTIZAWÓR serwis
    Silnik
    Level 12  
    Hej panowie i panie, nikt nie ma expresu takiego żeby powiedzieć mi jak to jest w oryginale ??